1. Strona główna
  2. Blog
  3. Program Testujemy dla Biedronki – zostań testerem produktów

Program Testujemy dla Biedronki – zostań testerem produktów

obrazek autora

Magda

6 marca 2018

testujemy dla biedronki
Biedronka

Biedronka już od dłuższego czasu proponuje swoim klientom specjalną ofertę testowania produktów. W zamian za oceny i opisy testowanych artykułów uczestnicy programu otrzymują nie tylko darmowe próbki, ale także atrakcyjne nagrody. Na czym polega akcja Testujemy dla Biedronki? I czy warto do niej dołączyć?

Testujemy dla Biedronki – jak to działa?

Aby zostać testerem Biedronki, wystarczy utworzyć konto na stronie internetowej testujemy.biedronka.pl – może to zrobić każdy i w dowolnej chwili. Zarejestrowani użytkownicy mają do wyboru trzy rodzaje aktywności: testy nowych produktów, rekomendacje istniejącego produktu oraz tak zwane badania specjalne. Zadania testera to między innymi wypełnianie ankiet, pisemne opiniowane artykułów, zamieszczanie samodzielnie wykonanych zdjęć, a także proponowanie sloganów reklamowych. Za zaangażowanie zdobywa się kolejne stopnie i odznaki, które potem przekładają się na coraz ciekawsze bonusy.

Testowanie nowych i znanych produktów

Rekomendować można zarówno te produkty, które są już dostępne w ofercie sklepu, jak i takie, których jeszcze nie wprowadzono do sprzedaży. Obie opcje mają swoje zalety. W pierwszym przypadku tester ma dużą dowolność – może wybrać artykuły, które dobrze zna i ma na ich temat wyrobioną opinię. Druga propozycja jest skierowana do osób, które lubią niespodzianki. To niepowtarzalna okazja do spróbowania ciekawych przysmaków albo przetestowania nowych kosmetyków. Różnica polega na tym, że produkty ze stałej oferty można oceniać w każdym momencie, a przedpremierowe testy odbywają się tylko raz na jakiś czas i trzeba wcześniej przejść proces rekrutacji.

Jak rekomendować produkty Biedronki?

Rekomendacja produktu to nic trudnego. Jedynym warunkiem koniecznym jest osobiste przetestowanie danej grupy produktów. Potem oceniamy artykuły, szeregując je w kolejności od najlepszego. Następnie mamy odpowiedzieć na kilka pytań otwartych, na przykład „Dlaczego ten produkt najbardziej polecił(a)byś innym osobom”, oraz podzielić się własnymi pomysłami na sklepową ofertę i hasła reklamowe. Możemy też dodać fotorelację z testowania. Biedronka regularnie zaprasza do próbowania kolejnych produktów – ostatnio była to marka goBio, czyli żywność ekologiczna. Czasem dostajemy też tajemnicze zadania specjalne.

Korzyści z testowania dla Biedronki

Najważniejszym powodem, dla którego warto wziąć udział w programie Testujemy, jest atrakcyjny system gratyfikacji. Rekomendując produkty, zbieramy punkty i umacniamy tym samym swoją pozycję w rankingu testerów. Najbardziej aktywni mogą liczyć na prezenty od Biedronki, na przykład różne przydatne sprzęty i akcesoria. W lutym do wygrania były opiekacze i kubki termiczne. Aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie nagrody, wystarczy jak najczęściej udzielać się na stronie internetowej. Im bardziej rzetelne oceny i szczegółowe odpowiedzi na pytania, tym wyższe miejsce w rankingu. Dodatkowe punkty zarobimy, załączając zdjęcia. Ważna jest dokładność w opisywaniu produktów, ale także kreatywność.

Zabawa w testera Biedronki naprawdę się opłaca – to nic nie kosztuje, a może przynieść niemałe korzyści. Tego typu programy działają w dwie strony. Sklep zyskuje wartościową i miarodajną opinię o produktach, a testerzy otrzymują wynagrodzenie w postaci nie takich drobnych upominków. Najważniejsze jednak jest poczucie, że sprzedawcy biorą pod uwagę zdanie indywidualnego klienta i na jego podstawie budują swoją ofertę.

Przeczytaj też, jakie produkty marek własnych warto kupić w Biedronce!

 

Nie masz jeszcze Mojej Gazetki?

–> Pobierz teraz, za darmo w Google Play lub App Store.