1. Strona główna
  2. Biuro prasowe
  3. Polacy w świecie promocji — raport Inquiry i Mojej Gazetki
obrazek wpisu

Polacy w świecie promocji — raport Inquiry i Mojej Gazetki

obrazek autora

Iwona Karczmarczyk

1 lutego 2023

Z uwagi na coraz wyższe koszty życia, Polki i Polacy przywiązują do promocji większą wagę niż wcześniej. Aby je znaleźć i zaoszczędzić, przeglądają gazetki ulubionych sklepów, szukają przecen już na miejscu i śledzą ceny, aby mieć pewność, że skorzystanie z oferty rzeczywiście się opłaca. Coraz częściej uzależniamy od promocji nasze zakupy — zarówno wybór produktów, jak i konkretnego sklepu.

Polacy w świecie promocji — raport Inquiry i Mojej Gazetki

Wspólnie z agencją badawczą Inquiry przeprowadziliśmy badanie, które powiedziało nam na ten temat więcej niż codzienne obserwacje. Inquiry jest polską agencją badań rynku. Od 2019 r. Inquiry współpracuje z międzynarodową firmą YouGov, będąc jej wyłącznym przedstawicielem w Polsce.

Współpraca ze specjalistami Inquiry pozwoliła nam współtworzyć rozbudowany raport oparty na rzetelnych źródłach danych, pełen istotnych spostrzeżeń. Kto powinien się im zainteresować? W szczególności producenci, przedstawiciele sieci handlowych, właściciele małych i średnich sklepów oraz marketerzy specjalizujący się w branży FMCG.

O co pytaliśmy?

Razem z agencją Inquiry zadaliśmy szereg pytań grupom badanych. Z raportu można dowiedzieć się m.in.:

  • Jak planujemy zakupy w dobie wysokiej inflacji?
  • Jak i kiedy zapoznajemy się z gazetkami promocyjnymi?
  • Jak duży wpływ mają promocje na nasze decyzje zakupowe?
  • Dla jakich produktów szukamy promocji najczęściej?
  • Co sądzimy o promocjach aktualnie oferowanych przez sieci handlowe?

Przeczytaj raport!

Skróconą wersję wyników, która zawiera najważniejsze informacje wynikające z badania, znajduje się tutaj: https://mojagazetka.com/raport-polacy-w-swiecie-promocji/

Z kolei cały raport można pobrać ze strony Inquire: https://inquirymarketresearch.pl/polacy-w-swiecie-promocji/

O badaniu

Badanie agencji Inquiry  zostało zrealizowane w grudniu 2022 r. na reprezentatywnej próbie 1024 dorosłych Polaków metodą CAWI (sondaż online na panelu YouGov).

Badanie użytkowników aplikacji Moja Gazetka zrealizowane zostało w grudniu 2022 r. na grupie 1100 użytkowników aplikacji metodą CAWI.