1. Головна
  2. Блог
  3. Jakie przywileje ma stały klient sklepu? Programy lojalnościowe znanych sieci handlowych
зображення входу

Jakie przywileje ma stały klient sklepu? Programy lojalnościowe znanych sieci handlowych

зображення автора

Magda

16 lipca 2018

Większość dużych sklepów wprowadza do swojej oferty kartę klubową, coraz bardziej popularne są również newslettery, aplikacje dedykowane czy subskrypcja magazynów reklamowych. Konsumenci chętnie biorą udział w programach lojalnościowych swoich ulubionych sieciówek, dzięki którym mogą nie tylko zaoszczędzić na zakupach, ale również zyskać różnego rodzaju bonusy i prezenty. Przeczytaj, dlaczego warto dołączyć do grona stałych klientów oraz jakie dodatki z tego tytułu oferują poszczególne sieci handlowe.

Program lojalnościowy – zadowolony klient, zadowolony sprzedawca

Wszelkie zabiegi mające na celu nawiązanie oraz utrzymanie dobrej relacji z kupującym to ważny element strategii marketingowej. Od dawna wiadomo, że najlepiej sprawdzają się tutaj działania o charakterze obustronnej korzyści, do których należą właśnie programy lojalnościowe. W ten sposób sprzedawca zachęca klienta do regularnych odwiedzin jego sklepu, klient zaś otrzymuje rozmaite atrakcyjne okazje zakupowe, między innymi: rabaty, gratisy, dostęp do limitowanych produktów czy informacje o najnowszych promocjach. Warto zaznaczyć, że samo członkostwo w tego typu programach zazwyczaj nic nie kosztuje. Istnieją różne formy konsumenckiej lojalności, na przykład:

Karta stałego klienta. Najczęściej występuje w postaci plastikowego listka, rzadziej w wersji elektronicznej na smartfona. Okazana przy kasie, uprawnia kupującego do określonej zniżki na cały asortyment albo wybrane produkty. W niektórych sklepach przy pomocy karty zbieramy specjalne punkty, by wymieniać je później na ciekawe nagrody.

Aplikacja dedykowana. Wraz ze wzrostem znaczenia urządzeń mobilnych zaczęło pojawiać się coraz więcej aplikacji sklepowych o różnych funkcjach. Przeważnie pozwalają nam one śledzić aktualne przeceny i przeglądać kolekcje produktów, czasem pełnią też rolę karty stałego klienta. Alternatywnie możemy skorzystać z aplikacji uniwersalnej, która zbiera oferty różnych marek, jak Moja Gazetka.

Newsletter. Jeśli zapiszemy się na listę mailingową, jako pierwsi będziemy dostawać powiadomienia o wyprzedażach, nowościach i akcjach promocyjnych w danym sklepie. Członkowie newsletterów otrzymują też kody rabatowe oraz linki do największych hitów kolekcji. Jest to rozwiązanie marketingowe preferowane przez sklepy online oraz sieciówki, które mają swoją stronę internetową.

Klub Rossmann – dla zdrowia i urody

Znana sieć drogerii Rossmann od pewnego czasu realizuje program bazujący na aplikacji mobilnej, która działa również jako karta klubowa. Dzięki niej możemy zbierać punkty oraz oszczędzać na oznaczonych produktach i wydruku zdjęć natychmiastowych. Regularnie dowiadujemy się o rabatach, między innymi w ramach akcji Rossnę! dla matek i ich dzieci. Dodatkowo swoimi zakupami wspieramy organizacje dobroczynne – jeżeli zeskanujesz elektroniczną kartę przy kasie, części dochodu zostanie przekazana na cele charytatywne. Rossmann zaspokaja także inne potrzeby swoich klientów, na przykład poprzez udostępnianie im praktycznych porad oraz oryginalnych inspiracji w gazetce prezentowej Skarb. Znajdziemy tam artykuły z zakresu tematów takich jak uroda, zdrowie, dom, dziecko, hobby, psychologia czy wywiady. Pismo możemy odebrać po zakupach w drogerii.

Moja Biedronka – tańsze kupowanie i akcje okolicznościowe

Jeden z najpopularniejszych dyskontów w Polsce zawsze słynął z niskich cen, ale od kiedy został wdrożony program Moja Biedronka na co dzień, zakupy w tym sklepie stały się jeszcze bardziej korzystne. Wystarczy poprosić o kartę przy kasie, a następnie zarejestrować się przez stronę internetową, aby cieszyć się wyjątkowymi okazjami dla stałych klientów, między innymi zniżkami na regularnie zmieniający się asortyment. Oprócz tego Biedronka zachęca do udziału w akcjach okolicznościowych. Wszyscy znają chyba Świeżaki, które przez pewien czas były obiektem pożądania nie tylko wśród kupujących, a można było je zdobyć właśnie dzięki karcie lojalnościowej. Ostatnio w ofercie Kup i Zyskaj pojawiły się albumy kolekcjonerskie z piłkarzami polskiej reprezentacji.

Program Rodzinka i Mój Carrefour – więcej za mniej

W supermarkecie Carrefour już od lat działa system zniżek Rodzinka, niedawno połączony także z aplikacją mobilną Mój Carrefour. Podobnie jak w przypadku sieci Rossmann, specjalna karta umożliwia nam gromadzenie punktów za zakupy. Każde 600 punktów automatycznie wymienia się na e-Kupon o wartości 10 złotych. Za pośrednictwem aplikacji na smartfona sprawdzamy aktualny stan swojego konta oraz korzystamy z dodatkowych kodów rabatowych. Poza tym w sklepie znajdziemy dziesiątki produktów w niższej cenie tylko dla stałych klientów. Od czasu do czasu Carrefour organizuje też akcje kolekcjonerskie, podczas których możemy zbierać naklejki i zamieniać je na inne atrakcyjne kupony.

 

Koniecznie poznaj bliżej więcej programów lojalnościowych w marketach oraz programy lojalnościowe drogerii.