1. Головна
 2. Блог
 3. Świeżaki – jak zdobyć je najszybciej?

Świeżaki – jak zdobyć je najszybciej?

зображення автора

Magda

27 września 2017

Świeżaki jak zdobyć

Świeżaki to gadżety promocyjne biedronki, a dokładniej – warzywne pluszaki. To był hit marketingowy 2016 roku w wykonaniu sieci sklepów Biedronka. Cała akcja polega na tym, że należy zbierać punkty, które potem można wymienić na wymarzoną maskotkę. W dzisiejszym artykule opiszemy fenomen Świeżaków oraz podpowiemy jak zdobyć je najszybciej.

Świeżaki – początki

Pierwsza odsłona świeżaków miała premierę 29 sierpnia 2016 roku i trwała do 20 listopada. Zainteresowanie tymi potulnymi pluszakami przerosło oczekiwania organizatorów promocji i w ekspresowym tempie cały asortyment został wyczerpany.

Popularność całej akcji zmusiła organizatorów do zorganizowania kolejnej edycji Świeżaków.

Gang Świeżaków 2

Druga odsłona popularnych już w całej Polsce świeżaków doczekała się swojej premiery 28 sierpnia tego roku. Promocja będzie trwała aż do 3 grudnia. W tym czasie wszyscy klienci Biedronki mogą swoją kolekcję świeżaków uzupełnić o kolejne maskotki.

Jakie są Świeżaki?

Biedronka obecnie ma w swojej ofercie aż 4 duże świeżaki oraz 6 juniorów.

Świeżaki:

 1. Groszek Grześ
 2. Rzodkiewka Żaneta
 3. Borówka Basia
 4. Kalafior Krzyś

Juniorzy:

 1. Jabłuszko Antoś
 2. Czosneczek Czesio
 3. Truskaweczka Tosia
 4. Bakłażanek Błażejek
 5. Marcheweczka Marysia
 6. Brokułek Bartuś

Warunki promocji „Gang Świeżaków 2”

Maskotę można otrzymać wymieniając naklejki, które zdobywa się podczas zakupów w sklepie.

Świeżaki – jak zdobyć je najszybciej?

Pluszaka w kształcie warzywa lub owoca można otrzymać za punkty, które zbierane są podczas zakupów. Aby móc otrzymać darmowego świeżaka należy zebrać 60 punktów promocyjnych. Świeżaki Juniory dostępne są już za 30 punktów.

Za każde wydane 40 zł w trakcie jednych zakupów klient otrzymuje 1 punkt. Takie zbieranie punktów może trwać naprawdę długo, dlatego warto zapoznać się z dodatkowymi promocjami, które oferuje sklep.

Istnieją 3 sposoby na dodatkowe punkty, które przyśpieszą cały proces.

 1. Przy kasie tuż przed uiszczeniem płatności za zakupy przekażmy pracownikowi swoją kartę lojalnościową. Po zeskanowaniu karty otrzymamy dodatkowy 1 punkt.
 2. Dodatkowy 1 punkt otrzymamy jeżeli podczas zakupów kupimy produkt z kategorii „świeże warzywa lub owoce”.
 3. Za kupno produktów oznaczonych naklejką „Kup i zystaj Extra Punkty” na kwotę co najmniej 10zł brutto otrzymamy dodatkowy 1 punkt.

Podsumowując – sprawdzajmy czy produkty, które nas interesują oznaczone są naklejką Kup i zyskaj Extra Punkty. Często podobny produkt w tej samej cenie może mieć taką naklejkę – zyskamy za to dodatkowy punkt. Do swoich zakupów możemy również dorzucić świeżego owoca lub warzywo, ponieważ gwarantuje nam to 1 punkt. W ten sposób podczas zakupów za 40 zł zamiast 1 punktu zdobędziemy 3 punkty.

Fenomen Świeżaków

Pomimo tego, iż świeżaki dostępne są w sprzedaży detalicznej za 49,99zł/szt. to ludzie i tak wolą zdobyć je za pomocą darmowych punktów, które zbiera się podczas codziennych zakupów. Obecnie cała Polska mówi o świeżakach, co świadczy o sukcesie marketingowym Biedronki. Znając sposoby na zdobywanie dodatkowych punktów bez problemu zdobędziemy kolejnego świeżaka dla siebie bądź dla swojej ukochanej pociechy.

Zdjęcie główne – kanał Youtube SklepyBiedronka

Nie masz jeszcze Mojej Gazetki?

–> Pobierz teraz, za darmo w Google Play lub App Store.