1. Strona główna
  2. Blog
  3. Чи можна повернути товар, куплений по акції чи на розпродажі? Кілька важливих порад
obrazek wpisu

Чи можна повернути товар, куплений по акції чи на розпродажі? Кілька важливих порад

obrazek autora

05.11.2022

Наприкінці року на покупців чекають шалені розпродажі та акції в магазинах. Поки нові товари не запанують на полицях, роздрібні торговці хочуть позбутися того речей з попереднього сезону. Вони знижують ціни, що радує клієнтів. Але чи можна повернути товари, придбані на розпродажу? Читай далі!

Яка різниця між розпродажем і акцією?

Детально про відмінності між акцією (знижкою), уцінкою (або дисконтом) і розпродажем ми писали в цій статті. Коротко нагадаємо найважливішу інформацію:

Уцінка – це зменшення ціни товару внаслідок недоліків товару. Причиною знижки може бути короткий термін придатності, пошкоджена упаковка, зламана деталь, відсутність деяких компонентів.

Розпродаж – це зниження цін на товари без явних недоліків з метою привабити покупців. Найчастіше розпродажі відбуваються в кінці сезону або коли магазин закривається.

Перевірте, які розпродажі та акції зараз діють у ваших улюблених магазинах в Польщі та в Україні.

Рекламація (претензія) та повернення товару з уцінкою

Права на пред’явлення претензій у разі надання знижки обмежені. Продавець не несе відповідальності за невідповідність товару, якщо покупець знав про невідповідність під час укладення договору. Таким чином, неможливо подати рекламацію (претензію) на дефект, видимий під час покупки, який став причиною знижки.

Дізнатися більш детально, що являє собою рекламація можна на сайті Вікіпедії.

Однак ви можете оскаржити будь-які інші дефекти, які з’являться або будуть помічені після покупки. Тому не вводьтесь в оману табличками з написом «Товари зі знижкою рекламації не підлягають».

А як щодо повернення? Це залежить від того, куплений товар зі знижкою в інтернеті чи в стаціонарному магазині.

Покупки в Інтернеті, навіть з уцінкою, повертаються. Ви повинні відмовитися від покупки протягом 14 днів. Це пов’язано з тим, що при покупці в Інтернеті ми не маємо можливості уважно розглянути річ, приміряти її тощо.

На жаль, ми не завжди зможемо повернути покупки, здійснені в стаціонарних магазинах. Якщо ми купуємо товари з уцінкою, прийняття повернення є лише доброю волею продавця. Перед покупкою варто двічі подумати, чи відповідатиме дана річ нашим очікуванням.

Рекламації та повернення товару з продажу

Чи можу я подати скаргу на товар, придбаний на розпродажі? Так. У разі придбання повноцінного товару на акції споживач має такі ж права на рекламацію, як і у випадку неакційного товару.

Варто пам’ятати, що якщо ми отримуємо другий товар безкоштовно або за символічною ціною в рамках акції, ви можете рекламувати його (тобто оскаржити його якість) так само, як і товар за повною ціною. Продавець несе відповідальність за відповідність товару умовам договору протягом 2 років з моменту покупки.

Чи можна повернути товар, придбаний на розпродажі? Правила такі ж, як і у випадку зі уцінкою – як для онлайн-покупок, так і для стаціонарних покупок.

Чи потрібен чек для повернення та рекламації?

Продавець може прийняти повернення товару або рекламацію на підставі документа, що підтверджує продаж, тому це не обов’язково має бути чек. Таким документом, серед іншого, може бути:

  • рахунок-фактура,
  • термінальний оператор,
  • підтвердження з банківського рахунку,
  • гарантія від продавця,
  • і навіть свідчення свідків.

Однак документ безсумнівно повинен підтверджувати, що покупець придбав товар саме в цьому магазині.