1. Strona główna
  2. Blog
  3. Kalendarze na 2021 rok — piękne propozycje w różnych stylach i formatach
obrazek wpisu

Kalendarze na 2021 rok — piękne propozycje w różnych stylach i formatach

obrazek autora

03.12.2020

Kto chociaż raz szukał kalendarza, ten wie, jakim wyzwaniem jest znalezienie tego jedynego. A im lepiej wiemy, czego chcemy, tym trudniej nam to dostać. Z tego powodu postanowiliśmy ułatwić Wam poszukiwania kalendarza na rok 2021 i stworzyliśmy to małe zestawienie. Znajdziecie w nim kalendarze książkowe o układach dziennym i tygodniowym, planery oraz kalendarze do zawieszenia na ścianie. 

W wymienionych kategoriach umieściliśmy zarówno oferty popularnych sieciówek, jak i mniejszych sklepów i niezależnych twórców.

Kalendarze książkowe — układ tygodniowy

Układ tygodniowy to jeden z popularniejszych wariantów kalendarza. Przyda się każdemu, kto od czasu do czasu potrzebuje zanotować coś ważnego — spotkanie, wizytę u dentysty czy termin przeglądu samochodu.

Opiekunowie psów i entuzjaści celnego żartu nie przejdą obojętnie obok propozycji Marii Apoleiki — autorki Psich Sucharków. Ilustracje znane z serii humorystycznych rysunków mogą towarzyszyć im na co dzień, na kolejnych stronach tego wyjątkowego kalendarza. W gratisie autorka obiecuje obfitość żarcików, dziwnych świąt i zwierzaków, więc naszym zdaniem zdecydowanie warto!

Kalendarz Psie Sucharki — 65,00 zł 

Kalendarz od Narcissus oferuje wszystko, co dobry terminarz mieć powinien – 1 tydzień na 2 stronach, plan każdego miesiąca, harmonogram tygodniowy, miejsce na notatki oraz tasiemkę-zakładkę, ale nie to jest jego największą zaletą. Wyróżnia go to, że projektant zastąpił klasyczne linie czy kratkę… kropkami. To sprawia, że kalendarz doskonale nadaje się m.in. na bullet journal i daje większą elastyczność w zagospodarowaniu przestrzeni na kartkach.

Kalendarz tygodniowy w kropki od Narcissus — 21,99 zł

Terminarz z układem dziennym kupicie także w Galerii Plakatu. Nam szczególnie przypadł do gustu model z serii GreenLine. Głownie dlatego, że produkowany jest z poszanowaniem przyrody, o czym przeczytacie więcej w karcie produktu, oraz z uwagi na elegancji design i stonowaną kolorystykę. Ale to tylko jedna z wielu propozycji tego sklepu, więc polecamy pobuszować w nim choć przez chwilę.

Kalendarz GreenLine Kwiatki z Galerii Plakatu — 68,76 zł

W sklepie Paper Concept można zaopatrzyć się we wkład do kalendarza projektu Anny Wdowiak, który… nie zaczyna się w styczniu. A przynajmniej nie musi, bo o tym, jaka data znajdzie się na początku, decyduje użytkownik. Niedatowany kalendarz przyda się każdemu, kto prowadzi zapiski nieregularnie lub wpadnie na pomysł posiadania terminarza już po rozpoczęciu roku.

Kalendarz uniwersalny — tydzień na stronie (wkład) w Paper Concept — 21,90 zł

Kalendarze książkowe — układ dzienny

Kalendarz z układem dziennym to taki, gdzie na każdy dzień przypada przynajmniej pół strony, a często cała. Przyda się szczególnie osobom, które dużo planują lub lubią zapisywać nawet drobne obowiązki.

Jeśli szukacie niedrogiego, a całkiem estetycznego kalendarza, może zainteresować Was propozycja Sinsay. W odzieżowej sieciówce znajdziecie minimalistyczny kalendarz z okładką w kolorze beżowego złota i całkiem estetycznym wnętrzem.

Kalendarz Sinsay — 25,99 zł

Piękna okładka i mnóstwo miejsca na zapiski — tak w skrócie można opisać kalendarz  Paperblanks Butterfly Garden dostępny w Bonami. Każdy, kto tęskni już za latem, zachwyci się okładką pełną kolorowych kwiatów motyli, a pragmatyczni użytkownicy docenią układ stron oraz zapięcie na gumkę.

Kalendarz Paperblanks Butterfly Garden z Bonami — 88,00 zł

Również na starym dobrym Allegro można znaleźć perełki, które pomogą w organizacji wszystkich planów i obowiązków. W prezentowanym modelu znajdziemy układ typu 1 dzień na 1 stronie, a przed każdym nowym miesiącem — terminarz miesięczny. Twarda okładka i gumka dodatkowo zwiększą komfort użytkowania.

Kalendarz książkowy B6 dzienny z gumką od użytkownika kalendarze365 — 26,00 zł

Kalendarze-planery

Planer ma tę przewagę nad kalendarzem, że daje użytkownikowi dużo więcej swobody. Może mieć układ tradycyjnego kalendarza, może bardziej przypominać notes, może też zawierać strony stworzone do spisywania list, planowania wydatków czy prowadzenia pamiętnika. To użytkownik decyduje, czego potrzebuje najbardziej.

Classic Boho Stargazer Happy Planner marki Me & My Big Ideas to ferrari wśród planerów. Jest pięknie zaprojektowany zarówno na zewnątrz, jak i w środku, co gwarantuje wiele radości i satysfakcji z użytkowania. Można zaadaptować go  na bullet journal, wykorzystując naklejki i akcesoria dostępne w sklepie Craftelier.

Planer Me & My Big Ideas w sklepie Craftleier — 118,76 zł

Magda i Tomek z OgarniamSię stworzyli wyjątkowy, personalizowany planer, który można w pełni do swoich potrzeb. To świetne rozwiązanie szczególnie dla osób wymagających, które dobrze wiedzą, czego potrzebują. W planerze można bowiem wybrać własną okładkę, rodzaj kalendarza oraz dodatkowe, nietypowe strony, jak np. miejsce na jadłospis czy planowanie podróży. Z takim narzędziem ogarnięcie się będzie dużo łatwiejsze!

Personalizowany planer OgarniamSię — od 42,90 zł

Druga propozycja to elegancki planer biznesowy od Make It Easy. Planer przeznaczony jest na 6 miesięcy codziennego planowania i zawiera takie strony, jak harmonogram dnia, plan miesiąca, miejsce na plany biznesowe, karta dobrych nawyków i wiele innych rozwiązań pomocnych w prowadzeniu firmy.

W sklepie znajdziecie również inne propozycje, m.in. planery niedatowane w bajecznych okładkach.

Planer biznesowy Make It Easy — 59,99 zł

Kalendarze ścienne

Agata Boba ze Studio Kiddo to autorka wyjątkowych plakatów, pocztówek i Dziewczyńskiego Kalendarza Mocy. Jej przepiękne ilustracje i pozytywne hasła potrafią dodać motywacji na cały dzień, a po zakończeniu miesiąca można je wycinać u wykorzystywać w inny sposób. Zastanawiając się nad wyborem kalendarza ściennego, koniecznie weźcie go pod uwagę.

Dziewczyński Kalendarz Mocy od Studio Kiddo — 89,00 zł

Kalendarze-zdzieraki kojarzymy z domów babć i cioć, które chowały zerwane kartki z powodu drukowanych na ich rewersach przepisów. Papierniczeni prezentują w swoim sklepie Typodarium — nowoczesną odsłonę znanego klasyka. Na kolejnych kartkach kalendarza, zamiast receptur na smakowite ciasta, widnieją mniej i bardziej znane kroje pisma — codziennie inny. To propozycja dla grafików, projektantów, entuzjastów typografii, ale też estetów, którzy zwyczajnie lubią patrzeć na piękne przedmioty.

Kalendarz-zdzierak Typodarium ze sklepu Papierniczeni — 80,00 zł

Wszystkie kalendarze Decor Mint mają oryginalne wzory i projektowane są przez ich własny zespół grafików. Nas szczególnie ujął kalendarz z polskimi ptakami. Minimalistyczny styl i urocze grafiki sprawiają, że czas od strony do strony płynie jakoś tak przyjemniej. 

Kalendarz z polskimi ptakami ze sklepu Decormint — 90,00 zł

Niezawodnym źródłem kalendarzy jak zawsze pozostaje również Empik. Spośród dziesiątek wariantów wybraliśmy ten, który pozostawia dużo miejsca na kreatywność. Kalendarz ścienny Do-It-Yourself na każdej stronie zawiera ascetyczną rozpiskę miesięcy oraz mnóstwo pustej przestrzeni do zaaranżowania w dowolny sposób.

Empik, kalendarz ścienny Do-It-Yourself — 19,99 zł