1. Strona główna
  2. Blog
  3. Маслини чи оливки. Чи дійсно вони такі різні?
obrazek wpisu

Маслини чи оливки. Чи дійсно вони такі різні?

obrazek autora

25.06.2022

Можливо не всі знають, що чорні та зелені оливки – це плоди одного дерева. У цій статті ми розглянемо відмінності між маслинами та оливками. А також дізнаємося, яку користь вони в собі несуть.

Основна відмінність чорних і зелених оливок полягає в тому, що фермери збирають зелені оливки, поки вони не дозрілі, тоді як чорні маслини залишають дозріти природним чином перед збиранням.

Простіше кажучи, зелені оливки – це незрілі оливки раннього врожаю з перцевим смаком, а чорні оливки – це повністю дозрілі плоди з м’яким і соковитим смаком. Зелені та чорні оливки відрізняються одна від одної за смаком, текстурою та кулінарним використанням.

Що таке зелені оливки?

Зелені оливки відносяться до незрілих плодів оливкового дерева. І звісно мають зелений відтінок. У порівнянні з дозрілими чорними маслинами, ці недостиглі плоди мають занадто гіркий смак. Тому зелені оливки зазвичай споживають після їх обробки. Це робиться в основному шляхом їх маринування або висушування.

Більшість зелених оливок переробляється на оливкову олію. Для цього її виробники замочують щойно зірвані зелені оливки в лужному розчині, перш ніж переробити їх на олію. Але іноді зелені оливки використовують і для приготування різних страв та просто насолоджуються ними під час їжі. Це найбільш популярно в середземноморській кухні.

Зелені оливки споживають як закуску або перероблюють на олію

Простіше кажучи, зелені оливки збирають до повного дозрівання, тому вони мають виразний смак.

Що таке чорні маслини?

Чорні маслини — це дозрілі плоди оливок, які походять родом із Мексики, Карибського басейну, Центральної, Північної та Південної Америки. Чорна олива — це насправді тропічний фрукт з науковою назвою Olea europaea. І відносяться вони до кісточкових плодів, як і сливи, персики, вишні, манго та лічі.

Молоді плоди оливи мають зелений колір, а при дозріванні стають чорними. Чорні маслини надзвичайно універсальні і можуть бути додані до багатьох страв, таких як паста, салати, рагу, піца та закуски. Перш за все, оливки можна вживати сирими як закуску.

Чорні маслини на гілці оливкового дерева

Маслини мають овальну форму і досягають в довжину до півсантиметра. У порівнянні з незрілими зеленими оливками, чорні більш м’якші за текстурою і мають насиченіший смак.

Користь оливок для здоров’я

Істотна користь оливок для організму визначається їх складом. Плоди містять клітковину, вітаміни А, Е, групи В, мінеральні елементи, амінокислоти (у тому числі незамінні), ліноленову та олеїнову кислоти.

А ще вони стимулюють синтез травних ферментів, активують шлункову перистальтику, відновлюють кишкову мікрофлору та покращують перетравлення їжі. До того ж вони мають м’яку дію на шлунково-кишковий тракт і сприяють загоєнню мікротріщин. 

Оливки мають гарний вплив і на серцево-судинну систему:

  • прискорюють кровообіг;
  • відновлюють пошкоджені кровоносні судини, надають стінкам еластичність та пружність;
  • розріджують кров і запобігають утворенню тромбів;
  • попереджають спазм судин та слугують для профілактики мігрені;
  • знижують артеріальний тиск;
  • покращують серцеву діяльність.

До того ж завдяки здатності притупляти почуття голоду вони сприяють схудненню.

Тож користь плодів оливкого дерева очевидна – і зелених, і чорних. Тож хутчіше в магазин за оливками! А мобільний додаток Moja Gazetka допоможе вам знайти необхідний товар за найвигіднішою ціною, а завдяки функції “Список покупок” ви не забудете, за чим завітали до супермаркету!