Як купити якісний одяг? Секрети, про які вам не розповість продавець
Irina Yovenko
07.11.2022
Ціна не завжди є гарантією якості, особливо якщо мова йде про одяг. Іноді буває так, що річ, куплена в мережевому магазині, носиться роками, а одяг з елітного бутіка можна викинути після третього прання. Варто знати, на які хитрощі йдуть нечесні виробники одягу, щоб не бути обдуреними. Тому ми склали для вас список корисних порад, як купити якісний одяг?
Як купити якісний одяг? Ми зібрали для вас кілька порад, які вам знадобляться в магазині.
Потримайте одяг в руках.
При купівлі трикотажу звертайте увагу на щільність полотна та його вагу. Техніки-текстильники використовують термін «грамаж», який означає вагу квадратного метра тканини, виражену в грамах. Чим вище значення, тим дорожчий матеріал.
Але щоб виміряти щільності тканини, не потрібні спеціальні прилади. Потримайте одяг у руках і спробуйте визначити його грамаж самостійно. Дуже тонкі та пухкі матеріали швидко рвуться та розтягуються там, де тіло випинається та згинається. Ви також можете перевірити якість одягу, подивившись на нього проти світла. Якщо воно нерівномірно проникає крізь тканину, це ознака її низької якості.
Перевірте підкладку.
У добре скроєному одязі викрійки повинні сходитися між собою по швах. Якщо це не так, значить, виробник вирішив заощадити. Це стосується не тільки верхнього одягу, але і підкладки.
Щоб одяг добре сидів, підкладка повинна бути зі щільної, але м’якої тканини. Якщо предмет гардероба виготовлений з еластичних матеріалів, таких як трикотаж, гіпюр або оксамит, підкладка також повинна бути еластичною. І навпаки, якщо одяг виготовлено з матеріалів, які не тягнуться, таких як вовна чи бавовна, підкладкова тканина також має бути цупкішою.
Потріть матеріал.
На синтетичних матеріалах, коротковолокнистих тканинах, синтетичних сумішах і трикотажних виробах дуже часто можуть з’являтися характерні «катишки». Ми говоримо, що тканина „покошлатилася”.
Тому, купуючи одяг, важливо перевірити склад матеріалу. Чим більше синтетичних волокон (поліестеру, еластану, акрилу, поліаміду або нейлону) використано в ньому, тим швидше воно закошлатиться. На вовняних речах також можуть швидко з’явитися такі „кульки”. Але з часом вони зникають самостійно. Щоб перевірити, чи не кошлатиться даний предмет одягу, потрібно інтенсивно потерти тканину об себе. Неякісна тканина швидко почне пушитися і скочуватися.
Зверніть увагу на кишені.
Перед тим, як відправити товар в магазин, хороший виробник вшиває бічні кишені в куртках і пальто. Все для того, щоб все виглядало добре. Вшиті кишені не спадають і не випирають після багаторазових примірок. З цієї ж причини зашивається розріз на спині пальто або куртки. Після покупки ви можете залишити кишені зашитими, але задній шов потрібно розрізати.
Візьміть на шопінг вологі серветки.
Неякісно пофарбований одяг не тільки псує інші предмети гардеробу, але й може забруднити шкіру. Особливо це стосується джинсів. Тому не дивуйтеся, якщо вони пофарбують ваші ноги в синій колір, коли ви спітнієте або промокнете! Щоб цього не сталося, перед покупкою переконайтеся, що одяг не линяє. Для цього потріть тканину білою вологою хусткою. Якщо вона змінює колір, це означає, що саме цей матеріал буде линяти.
Перевірте металеві елементи.
Виробники одягу економлять і на неякісних аксесуарах. Пофарбовані пластикові або металеві ґудзики, блискавки і нитки, що стирчать, видають дешевий товар. У пристойних брюках, спідницях і сукнях застібки-блискавки зазвичай приховані або покриті додатковим матеріалом, що захищає зубчики від пошкоджень. Дрібні деталі повинні бути акуратно підшиті та відрізані, а до одягу має бути прикріплений запасний ґудзик.
Якщо ви вирішили купити одяг із пластиковими ґудзиками, переконайтеся, що вони не надто тонкі та пасують до кольору тканини.
Перевірте шви.
Після того, як ви потерли свій одяг, подивилися на нього на світлі і перевірили аксесуари, настав час його приміряти. Якщо штанини ваших брюк чи джинсів підвернулися або шов під коліном скошений, вам дісталася бракована річ. Мало того, що це доставляє певний дискомфорт, це ще й візуально спотворює ноги. Теж саме стосується й спідниць, суконь та будь-якого іншого одягу.
Тож тепер ви знаєте, як купити якісний одяг? А от про те, де можна купити якісний та водночас недорогий одяг, читайте тут.