1. Strona główna
  2. Blog
  3. Ugotuj coś na Wielkanoc z Moją Gazetką
obrazek wpisu

Ugotuj coś na Wielkanoc z Moją Gazetką

obrazek autora

15.03.2024

Zaplanowanie wielkanocnego menu to nie lada wyzwanie. Trzeba przecież wybrać potrawy, które będą smakowały wszystkim domownikom, zrobić odpowiednie zakupy, a potem oczywiście wszystko przygotować. Na szczęście dzięki Mojej Gazetce może to się stać dużo łatwiejsze! Jak to możliwe?

Wszystko dzięki funkcjom dostępnym w naszej aplikacji oraz na stronie mojagazetka.com — przepisom oraz liście zakupów. Przeczytaj, jak z ich użyciem zaplanować pyszne Święta!

Wyszukiwanie świątecznych przepisów w Mojej Gazetce

Nie każdy wie, że w naszej aplikacji, w menu po prawej stronie, znajduje się sekcja „Przepisy”, która skrywa imponującą bazę kulinarnych receptur. To samo znajduje się w zakładce „Przepisy” w górnym menu naszej strony internetowej mojagazetka.com.

Przepisy, jakie można znaleźć w naszej bazie, to choćby:

Wchodząc na stronę https://mojagazetka.com/przepisy widać wszystkie przepisy, jakie dodane są do bazy. Można je zwyczajnie scrollować i przeglądać co ciekawsze, ale można też szukać konkretnych przepisów za pomocą okienka wyszukiwarki.

Szukanie przepisów w okienku wyszukiwarki

Potrzebujesz inspiracji, by upiec wyjątkowy sernik na Wielkanoc? Żaden problem — wpisz w okienko wyszukiwarki słowo „sernik” i dostaniesz propozycje. To jedynie kilka z nich:

To samo zadzieje się, gdy wpiszesz np. „makowiec”, „sałatka”, „schab” i inne nazwy potraw, które chciałabyś, chciałbyś przygotować na święta.

Jednak przepisów możesz szukać nie tylko wpisując nazwy potraw, ale też nazwy pojedynczych składników. Frazy takie, jak „śledzie”, „szpinak” czy „boczek” zaprowadzą Cię do przepisów z ich wykorzystaniem. My wpisaliśmy „majonez”, bo jest niekwestionowanym królem wielkanocnego stołu. Przepisy, jakie mieszczą się pod tym hasłem, doskonale nadają się na Wielkanoc:

Kolejny sposób korzystania z okienka wyszukiwarki to wpisywanie przymiotników. Przykłady, które dobrze działają, to m.in. „szybki”, „nadziewany” czy „świąteczny”. Żeby znaleźć jak najwięcej wyników, kolejno wpisuj przymiotniki w każdym rodzaju i liczbie (tj. „szybka”, „szybki”, „szybkie”)

My poszukaliśmy przepisów zawierających słowa „tradycyjna”, „tradycyjny” i oto co znaleźliśmy:

Szukanie wielkanocnych przepisów za pomocą tagów

Drugą funkcją, którą umożliwia szukanie przepisów, jest korzystanie z filtrów kategorii umieszczonych na stronie. Nasze szybkie filtry dla przepisów pozwalają jednym kliknięciem wyświetlić wszystkie przepisy otagowane daną kategorią. Wśród tych kategorii znajdują się m.in. „bezglutenowe”, „ciasta”, „obiady”, czy „na słono”. My kliknęliśmy tag „Wielkanoc” i oto kilka przykładów, które pokazała nam strona:

Co więcej, tagi kategorii można łączyć. Przykładowo, szukając pomysłów na bezglutenowy obiad, wystarczy zaznaczyć „bezglutenowe” oraz „obiady”. W wynikach wyszukiwania pojawiają się m.in.:

Jak zrobić szybkie zakupy na wielkanocne potrawy? Na to też mamy sposób!

Przepisy na naszej stronie i w aplikacji mają olbrzymią zaletę — można przekształcić je w listę zakupów jednym kliknięciem!

Na stronie internetowej wystarczy kliknąć „Skopiuj listę przepisów”, a składniki zapiszą się w schowku. Możesz wkleić listę np. do dokumentu, maila, Messengera itp.

W aplikacji natomiast należy tapnąć „Dodaj listę zakupów”, a zapisze się w zakładce „Listy zakupów” jako osobna lista zatytułowana nazwą przepisu.

Jak zoptymalizować listę zakupów na Wielkanoc?

W przepisach znajdują się jednak pozycje, które niekoniecznie wymagają zakupu lub nie da się ich kupić w takich ilościach, jak podane w przepisie (np. szklanka mąki, szczypta soli). Co z nimi zrobić?

Składniki, które masz w domu, możesz po prostu wykasować z listy. Możesz zmienić nazwę wybranych pozycji — wystarczy przytrzymać ją dłużej palcem. I tak „szklankę mąki” możesz zmienić na „1 kg mąki”, aby lista była bardziej zrozumiała.

Lista zakupów do każdego przepisu zapisuje się osobno, więc przed zakupami warto jeszcze usunąć powtarzające się produkty.

Do listy wygenerowanej na podstawie przepisu możesz oczywiście dodawać ręcznie inne produkty.

Korzystając z tych rad, stworzysz dokładny plan zakupów, dzięki któremu niczego nie zapomnisz!