Przepis na Foccacia. Czyli Jak ugotować i jak przygotować Foccacia.

Przepis na Foccacia. Czyli Jak ugotować i jak przygotować Foccacia.
17 składników3h 20min
Łatwy
4 porcje

Możesz oznaczać produkty, które posiadasz w domu kwadratami po lewej stronie

Zdjęcię przepisu
Do dużej miski wlać wodę, drożdże, cukier oraz oliwę i dokładnie wszystko wymieszać.
Zdjęcię przepisu
Gdy wszystko się ze sobą połączyło, można dodać mąkę. Mąkę dodajemy powoli cały czas mieszając.
Zdjęcię przepisu
Gdy skończymy dodawać mąkę, następnie do ciasta dodajemy równomiernie sól. Następnie za pomocą łyżki dokładnie mieszamy przez około 1-2 minuty.
Zdjęcię przepisu
Przyszedł czas na kolejny etap - wyrastanie ciasta. Miskę przykrywamy ściereczką lub przykrywką, tak aby szczelnie zamknąć dopływ powietrza żeby ciasto nie wyschło i nabrało objętości. Odstawiamy w temperaturze pokojowej na 30 minut.
Zdjęcię przepisu
Po upływie 30 minut sprawdzamy nasze ciasto, które powinno zwiększyć swoją objętość. Przystępujemy do rozciągania ciasta, które trzeba wykonać kilka razy przy użyciu dłoni skropionych oliwą. Po kilku ruchach odstawiamy ponownie ciasto pod przykryciem na kolejne 30 minut.
Zdjęcię przepisu
Minęło kolejne 30 minut. Ponownie rozciągamy ciasto przy użyciu oliwy i następnie ponownie ciasto odkładamy na 30 minut.
Zdjęcię przepisu
Po kolejnych 30 minutach ciasto możemy przekładać na blaszkę o wymiarach 35x45cm. Wcześniej wyłożyć blaszkę papierem do pieczenia. Przed przekładaniem ciasta na blaszkę dobrze zwilżyć dłonie oliwą. Rozprowadzenie ciasta dobrze zacząć od jednego rogu ,delikatnie rozciągając.
Zdjęcię przepisu
Gdy ciasto jest równomiernie rozłożone dla blaszce, przykrywamy je folią spożywczą i odstawiamy na ostatnie 30 minut. W tym czasie ustawiamy piekarnik na 220 stopni, grzanie góra - dół bez termo - obiegu.
Zdjęcię przepisu
W międzyczasie przygotowujemy dodatki do foccacii, kroimy - ser, pomidorki koktajlowe i oliwki. Możemy również dodać swoje ulubione dodatki wg uznania.
Zdjęcię przepisu
Po upływie 30 minut ściągamy folię z naszego ciasta, oprószamy gruboziarnistą solą i polewamy oliwą, na wierzch wykładamy wcześniej przygotowane pokrojone dodatki. Na koniec dodajemy cięty rozmaryn. Ciasto jest gotowe do wsadzenia do piekarnika.
Zdjęcię przepisu
Pieczemy mniej więcej 16 - 18 minut, a czasem można 20 minut. W trakcie pieczenia dobrze obserwować ciasto, które powinno być lekko zarumienione na wierzchu. Upieczoną foccacie przekładamy na deskę i na jeszcze ciepłe ciasto układamy buratte, prosciutto i listki bazylii. Smacznego!
Więcej przepisów na: https://bit.ly/3NKXWts Link do przepisu: https://bit.ly/3rjVLFT
Gotowe!Przepisy ukończony, możesz teraz cieszyć się daniem.

Kupuj mądrze z naszą aplikacją

Pobierz w Google Play
Pobierz w Google Play