1. Strona główna
  2. Przepisy
  3. Mocno paprykowa wolnopieczona golonka

Przepis na Mocno paprykowa wolnopieczona golonka. Czyli Jak ugotować i jak przygotować Mocno paprykowa wolnopieczona golonka.

Przepis na Mocno paprykowa wolnopieczona golonka. Czyli Jak ugotować i jak przygotować Mocno paprykowa wolnopieczona golonka.
Stokrotka Supermarket
15 składników1h 30min
Średni
4 porcje
Reklama

Możesz oznaczać produkty, które posiadasz w domu kwadratami po lewej stronie

Reklama
Dzień wcześniej wieczorem golonki myjemy, suszymy.
W misce, w której zmieszczą się oba kawałki dokładnie mieszamy składniki marynaty. Skórę golonek nacinamy na krzyż i bardzo dokładnie całe nacieramy marynatą. Przykrywamy folią i wstawiamy do lodówki.
Następnego dnia rano wyjmujemy golonki z lodówki ok. pół godziny przed pieczeniem, aby nie były „.prosto z lodowki" gdy wstawiamy je do pieca.
Wybieramy brytfankę lub naczynie żaroodporne trochę większe od obu golonek i wykładamy naczynie podwójną warstwą folii aluminiowej z dużym zapasem (nad mięsem musimy złączyć boki folii i szczelnie złączyć).
Wkładamy golonki i dodajemy resztki marynaty z miski. Wstawiamy do piekarnika rozgrzanego do 200C na 20 minut.
Po tym czasie wyjmujemy z pieca i zawijamy brzegi folii łącząc je szczelnie nad mięsem, aby para wodna podczas pieczenia nie mogła się wydostać. Zmniejszamy temperaturę do 120C i pieczemy 6-7 godzin.
Na koniec ostrożnie przerywamy folię, odstawiamy mięso i pieczemy 15-20 minut w temperaturze 220C z termoobiegiem, aż skórka będzie rumiana i chrupiąca.
Upieczone golonki ostrożnie przekładamy do dużego szerokiego naczynia, przelewamy połowę sosu z pieczenia i dwoma widelcami rwiemy mięso na nitki, mieszając z sosem. Dolewamy pozostały sos.
Tak przygotowane golonki np. zawijamy w podgrzane na patelni tortille, z dodatkiem sałatki coleslaw sosem chrzanowym z kawałkami ogórka kiszonego. Lub z sałatą lodową i sosem typu winegret i pomidorkami.
Gotowe!Przepisy ukończony, możesz teraz cieszyć się daniem.
Reklama

Kupuj mądrze z naszą aplikacją

Pobierz w Google Play
Pobierz w Google Play