1. Strona główna
  2. Blog
  3. Відзначаємо День святого Валентина – історія, традиції та цікаві факти.
obrazek wpisu

Відзначаємо День святого Валентина – історія, традиції та цікаві факти.

obrazek autora

28.01.2023

День святого Валентина – свято всіх закоханих. В цей день люди надсилають своїм коханим і близьким друзям листівки з побажаннями або освідченнями в коханні, дарують подарунки. Коли відзначаємо день Святого Валентина? Чи знаєте ви, звідки пішла традиція святкувати Дня закоханих і як його святкують у світі?

Дізнайтеся коротку історію Дня святого Валентина та кілька цікавих фактів, пов’язаних з ним.

Коли святкують день Святого Валентина?

Історія Дня закоханих почалася в язичницькому Римі, а природа визначила його дату. Птахи, які гніздяться в Римі, починають залицяння і об’єднуватися в пари в середині лютого. Це вважалося символічним пробудженням природи, сповіщенням про прихід весни.

Існує багато легенд про День святого Валентина та його походження. І ось найцікавіша:

Під час правління імператора Клавдія Готського Рим був втягнутий у кровопролитні війни. Імператор видав заборону на шлюб між чоловіками 18-37 років. Він вважав, що найкращі воїни-легіонери ті, хто не має сімей. Єпископ Валентин порушив цю заборону і вінчав закохані молоді пари, за що був кинутий до в’язниці. Там він закохався в дочку охоронця. Коли імператор про все дізнався, він наказав вбити Валентина. Страту було виконано 14 лютого. Напередодні смерті Валентин написав коханій листа, якого підписав «Від твого Валентина». Отже, коли відзначаємо День Святого Валентина? Якраз у річницю цієї сумної історії – 14 лютого!

Святий Валентин був проголошений покровителем закоханих у 1496 році папою Олександром VI.

Твій Валентин

Ще за часів короля Франції Генріха IV у цей день жінкам дарували квіти. Все почалося зі свята, організованого однією з дочок короля і кожна з присутніх дівчат отримала букет квітів від свого кавалера. Пізніше обов’язковим став звичай відправляти ніжну записку коханій людині – саме на День Святого Валентина. У 19 столітті такі записки вважалися найромантичнішим способом вираження кохання. Змістом листів часто були слова: «Ти будеш моїм Валентином», а в США анонімні листи до Дня Святого Валентина закінчувалися питанням: «Вгадай, хто?». У Європі анонімний відправник просто підписувався: «Твій Валентин».

День Святого Валентина в Польщі

До Польщі День Святого Валентина прийшов досить пізно – у 90-х роках ХХ століття. Причиною цього могло бути те, що тут було своє свято закоханих, або Купальська ніч, яка припадала на ніч з 21 на 22 червня. Проте це свято досить легко прижилося у Польщі. Тепер і в цій країні відзначаємо День Святого Валентина.

Цікаво, що багато польських міст стверджують, що мають мощі св. Валентина, включаючи Краків і Хелмно. 14 лютого там влаштовують святкування на честь покровителя закоханих. У базиліці св. Флоріана у Кракові, гостем вечора є св. Валентин. У Хелмно проходить барвиста хода вулицями міста з духовим оркестром та валентинкою зі свічок на ринковій площі.

Шоколадні цукерки та квіти - найпопулярніший подарунок на День святого Валентина. Фото - usatoday
Шоколадні цукерки та квіти – найпопулярніший подарунок на День святого Валентина. Фото – usatoday

Звичаї Дня Святого Валентина в різних країнах

Італія

Найбільш урочисто цей день відзначається на батьківщині св. Валентина. Щороку в неділю, найближчу до 14 лютого, в соборі Терні відбувається свято Заручин. Зібрані біля гробу св. Валентина сотні заручених, часто з різних куточків світу, обіцяють одне одному кохання та вірність аж до дня весілля. Фестиваль супроводжується концертами, виставами, виставками та спортивними заходами, які тривають майже весь лютий.

Англія

Англійці вважають це свято своїм через те, що прославив його на весь світ сер Вальтер Скотт, який жив у XVIII столітті. До недавнього часу популярним звичаєм на День святого Валентина було те, що діти вбиралися у дорослих, ходили в гості до сусідів і співали романтичних пісень. Закохані та друзі в цей день дарують один одному власноруч зроблені листівки у формі серця із зображенням найвідоміших закоханих у світі – Ромео і Джульєтти.

США

День Святого Валентина в США відзначаємо дуже пишно, і святкування не закінчується листівками або любовними записками.

Безліч людей зізнаються в коханні своїм половинкам в День святого Валентина. Фото - thebridalbox
Безліч людей зізнаються в коханні своїм половинкам в День святого Валентина. Фото – thebridalbox

Чехія

Чи знаєте ви, коли в Чехії День святого Валентина? Його відзначають двічі на рік – 14 лютого та 1 травня. У ці дні люди приходять на Карлів міст у Празі – місце для закоханих, куди на щастя треба повісити замок.

Данія

Популярним звичаєм у День Святого Валентина є надсилання гейккебрев — кумедного листа, написаного самими джентльменами, часто в риму, але без підпису.

Японія

В Японії жінки дарують чоловікам подарунки – причому солодощі дарують не тільки своїм коханим, але й друзям і одруженим чоловікам: шоколадні цукерки «гірі-чоко» для колег і «хонмей-чоко» для коханого. На цей жест джентльмени відповідають взаємністю через місяць, з нагоди Білого дня. Традиційно подарунком є ​​білий шоколад.

Малайзія

У цей день малайзійці влаштовують змагання закоханих, на яких одягають наручники. Їм доводиться терпіти одне одного весь тиждень, щоб виграти змагання та довести свою любов.

Цікаві факти, пов’язані з Днем Святого Валентина

  • Щороку по всьому світу надсилається близько мільярда валентинок – більше листівок надсилається тільки на Різдво.
  • Першу валентинку, ймовірно, надіслав герцог Орлеанський своїй дружині в 1415 році, коли він був ув’язнений у лондонському Тауері. Першою жінкою, яка надіслала валентинку, була Марджері Брюз у 1477 році, яка включила листівку з любовним віршем у лист своєму нареченому.
  • Масове виробництво листівок почалося в 1848 році. Компанією з м. Вустер, США керувала Естер Хауленд, яка вважається матір’ю американських „валентинок”.
  • Найвідомішим творцем валентинок був французький карикатурист Раймон Пейне. Публікувати їх він почав у 1965 році, коли у Франції 14 лютого було офіційно оголошено Днем святого Валентина.
  • Найдорожча валентинка в історії була зроблена із золота та прикрашена серцем з сапфірів та діамантів, і була загорнута в хутро норки. Ця валентинка була подарунком оперній співачці Марії Каллас від мільярдера Арістотеля Онасіса.
  • Найпопулярніші подарунки на День Святого Валентина: листівка та шоколадні цукерки, квіти, романтична вечеря та ювелірні прикраси.
  • Найвідомішим подарунком до Дня Святого Валентина було яблуко, вкрите рожевою глазур’ю, у коробці з чорного дерева, всипаній перлами, подароване Анні Болейн королем Генріхом VIII.
  • Близько 3% людей власників домашніх тварин в цей день дарують своєму улюбленцю подарунок.

Звісно вибір за вами, чи відзначати День закоханих чи ні… але це ще одна приємна можливість показати коханим людям свої почуття.

А ви знали, що можна приготувати приємну несподіванку коханій людині і зробити адвент-календар до Дня закоханих? Розпочати можна за тиждень до свята. І щодня радувати свою половинку невеличкими подаруночками.