1. Strona główna
  2. Blog
  3. Де недорого купити книги в Польщі?
obrazek wpisu

Де недорого купити книги в Польщі?

obrazek autora

08.10.2022

Бути чи не бути – дилема… Де купити недорогі книги чи взяти їх безкоштовно? Ось у чому питання! І таке, що не дає спати багатьом книголюбам уночі. Якщо ви також задаєтеся питанням, як вберегти гаманець від витрат, і при цьому знайти щось почитати, цей текст для вас. Відсьогодні ваші скарбнички можуть спокійно спати!

Хоча одна книжка може коштувати небагато, але ціна за кілька примірників може скласти велику суму. Тож де купити книги дешево? Де взяти безкоштовні книги та почитати більше? У цій статті ви дізнаєтесь, де купити книжки дешевше та навіть взяти безкоштовно!

Книги безкоштовно – де взяти?


Безкоштовні книги – це мрія усіх книголюбів. Останнім часом втілити її стає все простіше й простіше, так як є можливість скачати безкоштовні електронні та аудіокниги. Де знайти книги безкоштовно?

Бібліотеки – звичайні та онлайн


Найочевидніше – безкоштовні книги можна знайти в бібліотеках. Однак під час пандемії їх відвідування може бути ускладнене. Тому можна спробувати онлайн-бібліотеки. Щоправда, їхні ресурси не зрівняються із «стаціонарними» книгозбірнями, але в них часто є перлини та класика польської та світової літератури.

Рекомендуємо вам Wolne lektury (цей варіант особливо корисний для студентів), Chmura Czytania та Polona справжню скарбницю всіляких книжок, в тому числі й українською мовою.

Буккросинг, або обмін паперовими книгами


В останні роки буккросинг стає все більш популярним у Польщі, про що свідчать новозбудовані книжкові кіоски чи відкриті бібліотеки для обміну книгами. Їх часто можна побачити в міських просторах: на автобусних зупинках, у парках або в таких будівлях, як школи чи бібліотеки.

Як працює буккросинг? Все дуже просто. Якщо у вас вдома є книжки, які ви вже не читаєте, ви можете залишити їх на буккросінг. На заміну можете взяти звідти книгу, яку ви хотіли б прочитати. Прочитавши, ви «відпускаєте» далі. Без будь-яких реєстрацій, записів і файлів. Геніально у своїй простоті!

Буккросинг - тут можна взяти книжку та покласти іншу. Фото - https//:www.lokalna24.pl
Буккросинг – тут можна взяти книжку та покласти іншу. Фото – lokalna24.pl

Безкоштовні електронні та аудіокниги


Якщо ви шукаєте безкоштовні електронні та аудіокниги, варто стежити за додатками та платформами, які доставляють книги в електронному вигляді. Часто в рамках просування нової книги автори співпрацюють з ними. В цьому випадку ви можете отримати код, який дає право на безкоштовний пробний період (зазвичай 30 днів).

Якщо ви любите поезію, загляньте на Polska-poezja.pl – там ви знайдете записи декламації творів польських авторів. Іншим місцем, яке варто порекомендувати, є Ninateka, яка надає ресурси Національного аудіовізуального інституту.

Дуже дешеві книги – де їх шукати?

Книжкові акції


Як купити книги недорого? Скористайтеся мобільною аплікацією Moja Gazetka. Це найшвидший спосіб полювання на дешеві книжки — відстежувати акції книгарень і видавництв. Таким чином, ви можете отримати реальні знижки. Наприклад, ви можете знайти книги до 15 злотих або навіть книги до 9 злотих (!). Книга дешевша за каву? Це звучить непогано!

Книжкові ярмарки, літературні заходи – тут можна недорого купити книги


Своєрідні зосередження книжкової реклами часто відбуваються в її природному середовищі, тобто на всіляких книжкових ярмарках і заходах, пов’язаних з літературою. А також деякі бібліотеки можуть улаштувати розпродаж старих книжок, щоб оновити свою картотеку. На таких благодійних розпродажах можна купити книжки дуже дешево!

На книжковому ярмарку завжди можна знайти цікаві та недорогі книги. Фото - spoznan.tvp.pl
На книжковому ярмарку завжди можна знайти цікаві та недорогі книги. Фото – spoznan.tvp.pl

Недорогі електронні та аудіокниги за кілька злотих


Якщо ви віддаєте перевагу книгам в електронних форматах, варто переглянути розділи електронні книги та аудіокниги та встановити сортування цін за зростанням. Таким чином легше знайти хороші книги буквально за кілька злотих.

Як заощадити на повсякденних покупках і при цьому істотно не знизити рівень життя, до якого ми звикли? Відкрийте для себе 5 перевірених способів заощадити.