1. Strona główna
  2. Blog
  3. Ефективні способи економії води! Різниця може становити десятки літрів на добу
obrazek wpisu

Ефективні способи економії води! Різниця може становити десятки літрів на добу

obrazek autora

27.08.2022

Економія води не повинна впливати на наше повсякденне життя. В цій статті ви можете дізнатися про ефективні та прості способи, які дозволять вам заощадити десятки літрів води на добу.

Чи знали ви, що економити воду може бути дуже просто? Достатньо змінити деякі свої повсякденні звички та уважніше придивитися до побутових пристроїв, якими ми користуємося щодня. Вони можуть бути застарілими або пошкодженими. А це суттєво впливає на рахунки за водопостачання. В цій статті ви прочитаєте про прості та водночас ефективні сособи економії води.

На що ми витрачаємо води найбільше?


Як показують деякі діслодження, найбільше води ми використовуємо для вмивання і змивання туалету. Це майже половина від всього денного об’єму використаної води! На прання та миття посуду в середньому польському домогосподарстві витрачається близько чверті добової кількості води. Цікаво, що лише 3% води використовується для пиття та приготування їжі. За цифрами ситуація приблизно така:

  • ванна – 150 л води в день,
  • змив туалету – 30-50 л води в день,
  • душ – 36 л води в день,
  • чищення зубів – 19 л води в день,
  • ручне миття посуду – 60 л води в день,
  • миття посуду під час одного циклу в посудомийній машині витрачає 7-15 л води
Повна ванна може вмістити близько 150 л води. Щоденний душ значно економніший
Повна ванна може вмістити близько 150 л води. Щоденний душ значно економніший

Які є способи економії води?


Щоб ефективно економити воду, вам просто потрібно змінити кілька своїх щоденних звичок.

Під час чищення зубів використовуйте скланку з водою для полоскання. Тому що під час чищення зубів з відкритим краном, ми даремно витрачаємо кілька літрів води.

Якщо ви живете у власному домі, то можете збирати дощову воду. Нею можна поливати сад і навіть змивати воду в туалеті. Завдяки цьому ви заощадите кілька десятків літрів води на день.

Виберіть сучасний туалет. Класичні старі унітази витрачають на змив до 15 літрів води. Сучасні унітази з однозливною системою використовують лише половину цієї величини, а з подвійним зливом – лише 3 л. Вигода очевидна!

Сучасні унітази з подвійним зливом використовують на 8 літрів менше, ніж старі моделі
Сучасні унітази з подвійним зливом використовують на 8 літрів менше, ніж старі моделі

Час полагодити кран, що капає! Якщо кожну секунду з крана падає крапля, то за один день буде використано приблизно 8 літрів води. Легко підрахувати, скільки води буде витрачатися щотижня та щомісяця, недооцінюючи проблему.

Поміняйте ванну на душ. При середній тривалості прийняття душу ми використовуємо приблизно 36 літрів води на день, тоді як купання у наповненій до країв ванні означає втрату приблизно 150 літрів води.

Як ефективно економити воду за допомогою побутової техніки?

Придбайте побутові прилади, оснащені програмами ECO. Це стосуєтсья посудомийних машин та пралок. Такі програми дозволяють скоротити споживання води та електроенергії майже вдвічі.

Починайте прання білизни, коли барабан пральної машини буде достатньо заповнений. Не варто запускати цикл прання заради одніє кофтинки. Оскільки на кожне прання витрачається від тридцяти до п’ятдесяти літрів води.

Інвестуйте в посудомийну машину. Посудомийка використовує приблизно 7-15 літрів води під час одного циклу миття посуду. Мити посуд вручну – витрачати до 60 літрів на день.

Посудомийна машина дозволяє заощадити до 50 літрів води
Посудомийна машина дозволяє заощадити до 50 літрів води

Нову побутову техніку варто шукати за знижками, які пропонують магазини електроніки та побутової техніки. Тут ви зможете знайти все що вам потрібно і не переплачувати LoveSales.com.ua.

До речі правильний догляд за одягом та взуттям, також один з ефективних способів економії води. Адже ці знання допоможуть менше витрачати води на прання. В цій статті ми зібрали кілька дієвих порад, як чистити біле взуття з різних матеріалів.