1. Strona główna
  2. Blog
  3. Коли висіяти кресс-салат, щоб виріс на Великдень.
obrazek wpisu

Коли висіяти кресс-салат, щоб виріс на Великдень.

obrazek autora

10.03.2023

Кресс-салат з’явиться на багатьох великодніх столах у Польщі. Це може бути звичайна тарілка із зеленню, іноді крес-салат висівають у формі куща або зайчика. Проте важливо, щоб вона прикрашала великодній стіл. Коли його сіяти, щоб встиг вирости до свят?

Кресс-салат нерозривно пов’язаний з Великоднем і найчастіше з’являється на столах поляків саме в цей святковий період. Зелений кресс-салат чудово прикрасить великодній стіл, але він також може стати корисним доповненням до страв. Наприклад, ним можна посипати бутерброд, додати в овочевий салат або змішати з маслом.

Кресс-салат – що це за рослина та що вона символізує на Великдень?

Кресс-салат — однорічна рослина з роду капустяних (Brassicaceae). Походить з Південно-Західної Азії та Північно-Східної Африки. В даний час культивується в усьому світі.

У Польщі кресс-салат набуває популярності під час Великодня. Напередодні цього свята поляки починають його сіяти, щоб прикрасити святковий стіл. У Польщі кресс – це символ відродження. Як повідомляє psdsczepow.pl, ця рослина має свою символіку, тісно пов’язану зі святом Воскресіння Господнього. З XVII століття пасхальне ягня ставили на кресс, який символізував весняну зелень і відродження природи після зими, подолання зимового снігу.

Як виростити кресс-салат?

Кресс можна вирощувати як на земляному субстраті, так і на ваті або лігніні. Найпопулярнішим і найпростішим способом є вирощування крес-салату на ваті, саме цей спосіб найчастіше рекомендують початківцям садівникам. Для посіву кресс-салату підготуйте: плоску посудину, вату, насіння крессу та воду.

Зручно вирощувати кресс-салат у плоскій посудині. Фото - homesandgardens.com
Зручно вирощувати кресс-салат у плоскій посудині. Фото – homesandgardens.com

У плоске блюдо покладіть вату і щедро посипте її насінням. Потім все це потрібно змочити водою. Насіння кресс-салату почне проростати через 1-2 дні, а зелень буде готова до вживання через 7-10 днів.

Пам’ятайте, що кресс-салат потрібно поливати щодня, невеликими порціями води. Якщо ми хочемо прискорити процес росту рослини, найкраще поставити його на добре освітлене сонцем місце. В цьому разі не забувайте частіше перевіряти вологість ґрунту.

Коли сіяти кресс-салат на Великдень?

Багато залежить і від температури в тому місці, де ми його збираємося вирощувати, і від того, як, на нашу думку, повинен виглядати крес-салат, коли ми його подаємо на стіл. Загалом, щоб отримати справжню мініатюрну луку достатньо максимум 2 тижнів.

Щоб кресс-салат швидко проріс, його насіння варто спочатку замочити в теплій воді. І класти на землю (чи вату) лише тоді, коли насінинки збільшаться в об’ємі і вкриються слизом. Такий гель з насінням можна наносити не тільки на плоскі поверхні, але і на горщики або інші просторові форми, якщо тільки обернути їх вологим лігніном. Це дозволить нам отримати цікаві форми, які можуть стати оригінальною прикрасою великоднього столу.

Дітям сподобається ідея виростити корисну зелень в яєчних шкарлупках. Фото - kidsdogardening.com
Дітям сподобається ідея виростити корисну зелень в яєчних шкарлупках. Фото – kidsdogardening.com

В чому користь кресс-салату?

Кресс-салат має багато оздоровчих властивостей, оскільки містить йод, хром, калій, кальцій, магній, сірку та вітаміни групи В. Його радять споживати людям, які страждають на цукровий діабет, на остеопороз або мають проблеми зі шкірою. Кресс також покращує травлення, що може бути дуже корисним під час свят.