1. Strona główna
  2. Blog
  3. Letnie wyprzedaże. Co warto kupić pod koniec lata?
obrazek wpisu

Letnie wyprzedaże. Co warto kupić pod koniec lata?

obrazek autora

06.08.2021

Sierpień to czas letnich wyprzedaży i dobra okazja, żeby kupić wymarzone rzeczy w niższych cenach. Niestety, to też okazja do nabrania się na fałszywe obniżki.

Dobra wiadomość jest taka, że to prawdopodobnie jeden z ostatnich sezonów wyprzedażowych, podczas których przedsiębiorcy mogą próbować złapać klientów na fałszywe promocje. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

A poniżej przeczytasz, za czym warto się rozejrzeć podczas wakacyjnych wyprzedaży.

Ubrania nie tylko na lato

Letnie wyprzedaże do dobry moment, aby uzupełnić garderobę. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości ubraniach, które będą z Tobą dłużej, niż kilka prań, zwracaj uwagę na:

  • Skład tkaniny – unikaj sztucznych włókien, wybieraj naturalne
  • Certyfikaty, np. GOTS dla produktów bawełnianych, o którym pisaliśmy kiedyś tutaj
  • Mieszanki – niewielki procent syntetycznych włókien często wydłuża trwałość tkaniny

Jeśli na wieszakach ostały się pozostałości wcześniejszych kolekcji, teraz kupisz je nawet za kilka złotych. Warto wnikliwie przeglądać asortyment, w tym również miejsca na pozostawienie ubrań przy wyjściu z przebieralni.

Akcesoria i meble ogrodowe

Pod koniec lata można rozejrzeć się też za nowymi sprzętami do ogrodu. O ile taczki, kosiarka czy grabie utrzymują stałe ceny przez cały rok, o tyle meble, hamaki czy leżaki mogą być teraz sporo tańsze.

Jeśli masz miejsce, aby prawidłowo przechowywać cebulki i bulwy wiosennych kwiatów, możesz teraz zrobić zapasy. Zanim nadejdzie jesień, sklepy będą chciały pozbyć się niesprzedanych roślin, a jeśli przezimujesz je prawidłowo, na wiosnę odwdzięczą się feerią barw i zapachów.

Zabawki plażowe

Wyprzedażowe metki można zobaczyć także na letnich zabawkach. Wszelkie plażowo-wodne akcesoria można kupić z myślą o kolejnych wakacjach. W czerwcu przyszłego roku na pewno będą dużo droższe!