1. Strona główna
  2. Blog
  3. Zakupy z dowozem. Aktualności ze sklepów Tesco, Lidl, Biedronka, Carrefour
obrazek wpisu

Zakupy z dowozem. Aktualności ze sklepów Tesco, Lidl, Biedronka, Carrefour

obrazek autora

07.10.2020

W temacie zakupów z dostawą trochę się ostatnio pozmieniało, dlatego zebraliśmy dla Was najważniejsze aktualności.

Czy Tesco z dostawą wciąż działa? Co z rezerwacją zakupów w Lidlu? Czy można zamówić zakupy z Biedronki oraz jaką nowość zapowiedział Carrefour? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie poniżej!

Czy Tesco na dowóz wciąż działa?

Sklepy sieci Tesco niebawem mają zniknąć z Polski i wiele osób zastanawia się, czy zakupy z dostawą nadal są możliwe. Odpowiedź znajdziecie na stronie e-zakupów. W zamieszczonej tam wyszukiwarce można sprawdzić dostępność usługi w wybranej okolicy. Dla wielu kodów pocztowych wynik jest pozytywny, więc śmiało można planować zakupy z dostawą pod same drzwi. E-zakupy będą funkcjonować jeszcze do 31 października 2020 roku.

Tesco opuszcza Polskę, ale sklepy tej sieci mają funkcjonować jeszcze przez ok. 16 miesięcy.

Informacje o sytuacji Tesco w Polsce poznacie, czytając poniższe artykuły:

A miało być tak pięknie, czyli nieudany serwis zakupowy Lidla

Serwis rezerwacji produktów do odbioru w sklepach stacjonarnych miał działać pod adresem rezerwuj.lidl.pl od maja 2020 roku. W odróżnieniu od sklepu online miały być w nim dostępne również produkty spożywcze.

Serwis co prawda został uruchomiony w deklarowanym terminie, ale jego funkcjonalność pozostawiała wiele do życzenia. Użytkownicy mogli bowiem dokonać rezerwacji zakupów… w tylko jednym, pilotażowym sklepie. Wszystkie inne placówki ciągle pokazywały brak dostępnych terminów. Obecnie, wchodząc na stronę rezerwuj.lidl.pl, widzimy jedynie informację, że „coś poszło nie tak”.

Czy można zamówić zakupy z Biedronki? Tak!

Wszystko dzięki współpracy sieci z aplikacją Glovo. Glovo to aplikacja, która umożliwia zamówienie różnych produktów z dostawą do domu — zamówień z restauracji, zakupów z marketu, drogerii czy apteki i wielu innych.

Największa sieć detaliczna w kraju nigdy nie oferowała zakupów z dowozem, ale niedawno zdecydowała się na współpracę z pośrednikiem. To sprytne posunięcie, dzięki któremu Biedronka nie musi inwestować w pojazdy ani zatrudnienie dostawców.

W katalogu Glovo znalazło się prawie 1000 produktów z Biedronki, a deklarowany czas dostawy ma wynosić mniej niż godzinę. Ceny artykułów dostępnych za pośrednictwem Glovo są takie same, jak stacjonarnie i dostępne są te same promocje. Brak pomyłek w zamówieniach ma zagwarantować wykwalifikowany personel Biedronki, który jest odpowiedzialny za ich kompletowanie.

Zamówienia realizowane przez kurierów Glovo opłaca się kartą, a dostawa kosztuje maksymalnie 12,99 zł. Opłata ta jest uzależniona od kwoty zakupów, a szczegółowy cennik znajduje się na stronie Biedronki.

Carrefour Sprint — czy nowa oferta przyspieszy zakupy?

Usługa Carrefour Sprint to kolejna nowość w obszarze zakupów z dowozem. Ma być dostępna dla użytkowników od połowy października. Przedstawiciele sieci jeszcze nie zdradzili, na czym dokładnie ma polegać nowa usługa, jednak wnioskując po nazwie, zapewne będzie oferować błyskawiczną dostawę.

Wiemy jedynie, że za zakupy w wariancie Sprint nie będzie możliwości płacenia kartą przy odbiorze, a usługa będzie dostępna jedynie na wybranych obszarach.