1. Strona główna
  2. Blog
  3. Фінансова допомога українцям з дітьми. Як отримати кошти за програмою 500+?
obrazek wpisu

Фінансова допомога українцям з дітьми. Як отримати кошти за програмою 500+?

obrazek autora

03.05.2022

Українські біженці, які прибули до Польщі, тікаючи від військових дій на Україні, мають право отримувати грошову допомогу від держави на виховання дітей. Польський уряд розробив спеціальну програму, для таких сімей, яка має назву “Сім’я 500+” або просто “500+”.

Ця програма передбачає, що українська сім’я, яка виховує дітей віком до 18 років, може отримати фінансову допомогу в розмірі 500 польських злотих щомісяця на кожну дитину. 

Від 21 березня в Польщі почала діяти спеціальна гаряча лінія, консультанти якої нададуть необхідну інформацію стосовно цієї програми. Відповіді на питання можна отримати як польською, так і українською мовами. Інфолінія доступна за телефоном 22 444 02 55 (вартість дзвінка згідно тарифів вашого оператора) з 8:00 по 18:00 кожного дня, крім суботи та неділі. Також у працівників інфолінії можна отримати консультацію про всі види сімейних виплат, які надає Заклад соціального страхування ZUS. Також можна дізнатися необхідну інформацію, надіславши листа на електронну пошту за адресою UA@zus.pl.

Як подати заяву?

Тож давайте подивимося, як батькам (чи одному з батьків чи опікунів) подати заяву на виплату коштів за програмою 500+? І які документи для цього потрібні?

Заяву на допомогу можна подавати українською мовою, але виключно в електронному вигляді. ЇЇ можна подати через  Платформу Електронних Послуг (ПЕП), портал Emp@tia або через електронну банковість  багатьох польських банків. Також можна прийти в один з відділів ZUS, де працівники допоможуть вам створити особистий профіль на порталі PUE ZUS. Через портал і подається заява на виплату коштів за програмою  “Сім’я 500+”. Перелік пунктів, куди можна звернутися за інформаційною допомогою, можна переглянути на сайті ZUS.pl.

Крім того ZUS повідомляє, які документи необхідні українцям, щоб оформити заяву на фінансову допомогу розміром 500 злотих щомісяця на утримання дитини. Ви повинні мати PESEL, польський мобільний номер телефону та банківський рахунок, відкритий в одному з банків Республіки Польща. На цей рахунок і будуть нараховуватися кошти. Більш детальну інформацію за програмою «Сім’я 500+» ви знайдете за посиланням: https://www.zus.pl/