1. Strona główna
  2. Blog
  3. Gazetki reklamowe (promocyjne) i internetowe bez tajemnic – ciekawostki i porady

Gazetki reklamowe (promocyjne) i internetowe bez tajemnic – ciekawostki i porady

obrazek autora

30.08.2017

gazetki reklamowe

Większość z nas nie przepada za papierowymi gazetkami reklamowymi, które „zalewają” nasze wycieraczki i skrzynki na listy. Nie ma się co dziwić, gdyż stosy tej „makulatury” wcale nie wyglądają atrakcyjnie, zwłaszcza gdy gromadzimy je w domu. Co więcej, poszukiwanie promocji w papierowych gazetkach nie należy do najłatwiejszych, a często prowadzi wręcz do irytacji i zniechęcenia. Jednak pomagają też planować domowy budżet. Jak zatem przeglądać promocje, aby odnaleźć te, które nas najbardziej interesują? Sprawdźmy.

1. Weź głęboki oddech

Na początku zastanów się, dlaczego w ogóle chcesz dowiedzieć się, jak wyszukiwać najlepsze promocje. Zapewne chodzi o wygenerowanie oszczędności. Perspektywa dodatkowych pieniędzy w portfelu, które możesz wykorzystać do zakupu wymarzonych wakacji, czy też zrealizowania swoich planów w zakresie nowego sprzętu domowej rozrywki, jest – nie ma ukrywać – niezwykle atrakcyjna. Jednak, jak sprawić, aby ta gotówka pojawiła się na Twoim koncie? Jednym ze sposobów są oczywiście oszczędności, a te najprościej i chyba najskuteczniej jest wygenerować, gdy każdego dnia dokonujemy właściwych decyzji zakupowych. I jak? Odrobinę bardziej zmotywowany do poszukiwania promocji?

2. Chwyć gazetkę… albo nie!

Tak naprawdę wcale nie musisz poszukiwać informacji o promocjach w mało lubianych przez Ciebie gazetkach. Dzięki internetowi i urządzeniom elektronicznym, mamy możliwość wertowania ich nawet bez potrzeby dotykania kartek papieru. Jeśli nie przepadasz za tradycyjną formą gazetek, możesz skorzystać z aplikacji na urządzenia mobilne, które pozwolą Ci przeglądać wiele różnych gazetek w formie elektronicznej. Jedną z takich jest np. Moja Gazetka, która wyróżnia się przemyślanym systemem wyszukiwania promocji – aby jeszcze szybciej i łatwiej było Ci znaleźć to, czego chcesz – przejrzystym designem, a także możliwością personalizacji (dzięki której masz prosty dostęp do swoich ulubionych sklepów).

3. „Magia” pierwszych stron

Przeglądając gazetki reklamowe, z pewnością rzuciły Ci się w oczy pewne reguły. Jedną z nich jest, chociażby ta, w której najbardziej atrakcyjne promocje znajdują się (zazwyczaj) na jej pierwszej stronie. Dlaczego tak jest? To oczywiste. Super oferty zajmują te czołowe miejsca, aby przyciągnąć uwagę klientów. Im będą one atrakcyjnie, tym większa szansa, że my (klienci) będziemy chętnie do przejrzenia dalszej zawartości gazetki. Dlatego, jeśli poszukujesz naprawdę atrakcyjnych ofert, warto przejrzeć przynajmniej pierwsze strony w wielu gazetkach – nie wiadomo, gdzie znajdzie się największa okazja.

4. Akcje promocyjne

Kolejnym motywem, który bardzo często pojawia się w różnych sklepach zarówno spożywczych, jak i odzieżowych to akcje promocyjne. Na czym one polegają? Najczęściej nawiązują one do aktualnej pory roku, wydarzeń, czy też związane są z wewnętrznym marketingiem firmowym, w ramach którego to specjaliści ustalają, że dany tydzień będzie np. tygodniem greckim w ich sieci. Dla nas klientów jest to kolejna znakomita okazja do wyłowienia „perełek” w promocyjnych cenach. Co więcej, dzięki takim akcjom, często mamy okazje również wejścia w posiadanie w produkty, które nie są na co dzień dostępne w naszych sklepach. Akcje promocyjne związane z wydarzeniami bądź też okolicznościami w ciągu roku kalendarzowego, to szczególna okazja do upolowania interesujących nas artykułów w przystępnych cenach.

Nie masz jeszcze Mojej Gazetki?

–> Pobierz teraz, za darmo w Google Play lub App Store.