1. Strona główna
  2. Blog
  3. Gdzie można kupić maseczki, a gdzie dostać je za darmo?
obrazek wpisu

Gdzie można kupić maseczki, a gdzie dostać je za darmo?

obrazek autora

23.04.2020

Od kilku dni maseczki ochronne maseczki musimy nosić zawsze, gdy przebywamy poza miejscem zamieszkania, a zatem na zakupach, na spacerze, na terenie osiedla, w urzędach, parkach itd.

Skąd wziąć maseczki? W jakich sklepach stacjonarnych można je kupić i ile kosztują? Czy można dostać maseczki za darmo? O tym wszystkim piszemy poniżej!

Maseczki z Żabki i Poczty Polskiej

Maseczki pojawiły się już stacjonarnie w Żabce i w placówkach Poczty Polskiej. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ można kupić je przy okazji standardowych zakupów czy załatwiania spraw na poczcie. Można się również spodziewać, że wkrótce inne sieci również wprowadzą do oferty środki ochronne.

Pierwsza transza maseczek z Żabki wyprzedała się w mgnieniu oka, jednak od 20 kwietnia prowadzona jest dystrybucja kolejnych 10 milionów sztuk. Maseczki z Żabki dostępne są w paczkach po 10 sztuk w cenie 16,17 zł za komplet. Maseczki te są jednorazowe, dlatego pamiętajcie, aby po użyciu ściągnąć je w bezpieczny sposób i wyrzucić do kosza!

Z kolei maseczki z Poczty Polskiej to modele wielorazowe. Sprzedawane są w paczkach po 5-sztuk, w cenie 49,95 zł za zestaw. Maseczki wykonane są z tkaniny MEDICO, której deklarowana wytrzymałość to 50 cykli prania w 95°C.

Maseczki szyte przez lokalnych przedsiębiorców

Jeśli masz zamiar zamówić maseczki przez Internet, postaraj się kupić je od niewielkiej firmy. To właśnie mali przedsiębiorcy znajdują się w tej chwili w najgorszej sytuacji, a firmy wielu z nich mogą wkrótce przestać istnieć.

Warto wybierać świadomie, nawet jeśli lokalnie wykonywane produkty są nieco droższe od tych z masowej produkcji.

Darmowe maseczki od samorządów i pracodawców

Maseczki można otrzymać również za darmo. Wiele samorządów zdecydowało się rozdać mieszkańcom bezpłatne środki ochronne — rozdawane są w urzędach, przez wolontariuszy lub służby miejskie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy w Twojej miejscowości również wprowadzone ten rodzaj pomocy, skontaktuj się z urzędem miasta lub gminy.

W szczególnych przypadkach darmowe maseczki musi zapewnić także pracodawca. Powinny otrzymać je osoby, które mają bezpośredni kontakt z klientem, jednak warto porozmawiać z pracodawcą o rozszerzeniu tej możliwości na wszystkich pracowników.