1. Strona główna
  2. Blog
  3. Як оплачувати покупки безконтактно за допомогою телефона?
obrazek wpisu

Як оплачувати покупки безконтактно за допомогою телефона?

obrazek autora

13.08.2022

Безконтактні платежі телефоном – це зручний і безпечний спосіб, який зарадить у випадку, коли гаманець залишився вдома. Якщо ви не знаєте, як активувати цю функцію та використовувати її під час покупок, скористайтеся порадами нижче.

Якщо вас цікавить питання безпечної оплати покупок, дивіться попередню статтю циклу «Різноманітні види оплат. Як ними користуватися?»:


Платежі HCE = Платежі NFC


Технологія, за допомогою якої можна здійснювати мобільні безконтактні платежі, має назву HCE (Host Card Emulation). У двох словах, це дозволяє створити віртуальну версію платіжної картки на вашому телефоні.

Платежі HCE більш відомі як платежі NFC, оскільки технологія HCE використовує вбудований у телефон модуль NFC для обміну даними між віртуальною карткою та платіжним терміналом.

Як здійснювати безконтактну оплату методом HCE / NFC?


Як платити телефоном методом HCE? Так само, як і безконтактною карткою – просто піднесіть телефон ближче до платіжного терміналу.

Однак перед цим вам потрібно зробити кілька речей:

  • Увімкніть модуль NFC в телефоні
  • Підключіться до Wi-Fi або мобільного Інтернету, якщо цього вимагає ваш банк
  • Розблокуйте телефон і виведіть екран із режиму сну


Після виконання цих кроків піднесіть телефон до терміналу правильним способом, тобто до антени NFC. Антена NFC найчастіше розташована у верхній або нижній частині пристрою.

POS термінал з функціює безконтактної оплати
POS термінал з функцією NFC, який підтримує безконтактну оплату телефоном

Якщо сума до сплати перевищує 50 або 100 злотих, необхідно буде додатково підтвердити PIN-кодом для віртуальної картки. PIN-код фізичної картки може відрізнятися, тому не переплутайте його.

Що потрібно аби здійснювати оплати телефоном?


Щоб здійснювати безконтактні платежі телефоном, потрібні 3 речі: банківська картка, система Android або iOS і модуль NFC у смартфоні.

При створенні банківського рахунку переконайтеся, що він пропонує можливість безконтактної оплати по телефону. Не кожна установа такого типу співпрацює з провайдерами мобільних платежів, хоча, на щастя, переважна більшість найбільших банків пропонує таку співпрацю.

Перш ніж ви зможете здійснювати безконтактні платежі за допомогою смартфона, вам потрібно переконатися, що у вас встановлена ​​відповідна версія операційної системи.

Якщо ваш смартфон — iPhone, це має бути модель iPhone 6 або пізнішої версії з програмним забезпеченням версії iOS 8.0 або старшої.
Якщо на вашому смартфоні встановлено програмне забезпечення Android (наприклад, телефони Samsung, Xiaomi), воно має бути версії 4.4 або новішої.
Версію програмного забезпечення смартфона можна перевірити в налаштуваннях пристрою. Так само, як і наявність модуля NFC.

Як налаштувати NFC-платежі на смартфоні?


Запуск безконтактних платежів буде відрізнятися залежно від банку та моделі смартфона. Найчастіше необхідно буде завантажити актуальну версію мобільного додатку банку, налаштувати віртуальну картку та виконати кілька кроків інструкції та запустити NFC-з’єднання в налаштуваннях телефону.

У разі виникнення проблем найкраще звернутися до банку, рахунок якого ви хочете прив’язати до платежів HCE.

Також можна користуватися спеціальною програмою для безконтактних платежів. Це Google Pay для Android та Pay Wallet для iOS.

Безконтактна оплата телефоном за допомогою Google Pay?


Google Pay – це сервіс, який дозволяє здійснювати швидкі телефонні платежі – як онлайн, так і в стаціонарних магазинах. Для його запуску необхідно завантажити додаток Google Pay, увійти в нього за допомогою свого облікового запису Google і додати дані фізичних платіжних карток, які у вас вже є.

Ви можете прочитати більше про налаштування та використання Google Pay на цій сторінці.

Щоб оплачувати безконтактні покупки, вам достатньо розблокувати телефон, вивести екран із сну та включити модуль NFC. Вам не потрібно запускати додаток Google Pay.

Оплата смартфоном за допомогою Google Pay
Оплата смартфоном за допомогою Google Pay

Безконтактна оплата телефоном iPhone за допомогою Apple Pay?


Власники iPhone можуть використовувати безконтактні платежі Apple Pay. Для цього вам знадобиться програма Wallet, до якої потрібно додати фізичні або віртуальні платіжні картки.

Перебуваючи на касі, двічі натисніть бічну кнопку на пристрої, виберіть відповідну картку та прийміть оплату за допомогою Face ID або коду. Ви також можете покласти палець на зчитувач Touch ID. Незалежно від попереднього кроку, вам потрібно наблизити смартфон до терміналу – так само, як картку.

Ви можете прочитати більше про налаштування та використання Apple Pay на цій сторінці.

Оплата смартфоном за допомогою Apple Pay
Оплата смартфоном за допомогою Apple Pay

Чи безпечно платити телефоном?


Розвиток сучасних методів оплати спрямований не тільки на підвищення зручності користувачів, а й на підвищення безпеки наших фінансів.

Платежі HCE/NFC є такими ж безпечними, як і безконтактні платежі карткою. І навіть ще більш безпечнішими! Відключення NFC-модуля в смартфоні запобігає випадковому знищенню грошей з рахунку – картку таким чином деактивувати неможливо.

Якщо ваш телефон вкрадуть, злодієві буде важко здійснити оплату, якщо він не знає коду розблокування екрана. Тому варто подбати про безпеку самого телефону і використовувати такі функції, як, наприклад, перевірка відбитків пальців Touch ID.

Що варто пам’ятати?

  • Простіше кажучи, оплата HCE – це оплата NFC.
  • Захист телефону та відключення NFC, коли він не використовується, зводять до нуля ризик крадіжки грошей з рахунку, підключеного до безконтактних платежів.
  • Face ID на iPhone не працює, якщо користувач носить маску, тому під час пандемії варто використовувати інші методи перевірки, наприклад Touch ID.
  • Вводячи PIN-код, прикрийте клавіатуру іншою рукою.