1. Strona główna
  2. Blog
  3. Strasznie fajnie, czyli jak bawić się w Halloween
obrazek wpisu

Strasznie fajnie, czyli jak bawić się w Halloween

obrazek autora

25.10.2019

Halloween to doskonała okazja, by dać się ponieść wyobraźni i na moment przenieść się do krainy duchów, potworów, słodyczy i zabawy. Jak przygotować dziecko na Halloween? I jak zapewnić w tym dniu rozrywkę dorosłym? Podrzucamy Wam kilka pomysłów!

Dekoracje wewnątrz i na zewnątrz

Przyznajmy — lubimy się bać. Oglądamy horrory, czytamy kryminały i opowiadamy sobie straszne historie, bo lubimy przechodzące po plecach ciarki. W Halloween możemy iść o krok dalej i przenieść straszny świat z filmów i książek do naszych domów. Jak? Z pomocą przerażających dekoracji!

Klasyczna dynia jest uniwersalną ozdobą do wnętrza, na klatkę schodową czy podwórko. Wykrzywiona w strasznym uśmiechu pomarańczowa twarz, podświetlona świeczką, zrobi wrażenie na odwiedzających.

Jeśli lubicie ozdabiać swoje mieszkania, w supermarketach macie do wyboru niesamowite bogactwo bibelotów. Od świec, sztucznych pajęczyn, papierowych pająków, po porcelanowe dłonie, świeczniki w kształcie duchów, mroczne girlandy, nietoperze na sznurkach, przerażająco realistyczne figurki i wiele, wiele innych.

Na podwórku natomiast można poukładać wspomniane już dynie i schować w krzakach podświetlane ledami czerwone oczy, a na dzwonku do drzwi zawiesić kościstą rękę umarlaka. Gwarantujemy, że zachwycone będą nie tylko maluchy, które przyjdą po słodycze.

Przebrania dla dzieciaków

Tym, którzy nie mają zbyt wiele czasu na przygotowanie kostiumu, polecamy poszukać inspiracji w aplikacji Moja Gazetka. Gazetki supermarketów to kopalnia pomysłów na ostatnią chwilę! W Biedronce, Auchan czy Tesco można dostać wiele akcesoriów, a nawet gotowych przebrań. Pod koniec października półki uginają się pod ciężarem sztucznych zębów wampira, przypinanych rogów, peleryn i farb do twarzy. A jeśli wymarzonym kostiumem pociechy jest mumia, sprawa jest jeszcze prostsza — wystarczy wybrać się do apteki po karton bandaży.

Jeśli czasu na przygotowania jest więcej i lubicie ręcznie robótki, możecie razem z dzieckiem zaprojektować strój i wykonać go od podstaw. Wspólna praca nad straszliwą peleryną czy malowanie przerażającej maski to zabawa sama w sobie i świetna rozgrzewka przed szkolnym przyjęciem, czy wyprawą po słodycze.

Cukierek albo psikus

Możliwość zbierania słodyczy od rozczulonych wystraszonych sąsiadów to największa atrakcja wieczoru. Upewnijcie się, że macie w domu małe co nieco — inaczej ryzykujecie, że spotka Was psikus. Dzieciaki na pewno ucieszą się z popularnych batoników i cukierków, ale w miarę możliwości warto zaopatrzyć się w ich zdrowsze wersje. Wiadomo — żadne słodycze nie są zdrową żywnością i trzeba ograniczać ich spożycie. Jednak warto zwrócić uwagę na ich skład i nie kupować tych, które zawierają m.in. olej palmowy czy syrop glukozowo-fruktozowy. Jeśli macie czas i chęć zaangażować się bardziej, możecie sami przygotować domowe krówki albo upiec ciasteczka — i koniecznie ozdobić je w straszny sposób!

Impreza również dla dorosłych

Halloween to okazja do zabawy nie tylko dla najmłodszych! Impreza ze strasznym motywem przewodnim — najlepiej kostiumowa — jest okazją do spotkania ze znajomymi w innych okolicznościach niż na co dzień. Warto przynajmniej do czasu do czasu pozwolić sobie na trochę luzu i po prostu dobrze się bawić!

Jak na każdej udanej imprezie, również tu nie może zabraknąć przekąsek. W Internecie znajdziecie wiele przepisów na halloweenowe przegryzki o różnym stopniu trudności. Jeśli nie chcecie spędzać w kuchni zbyt wiele czasu, znów możecie sięgnąć po naszą aplikację. Dzięki niej dowiecie się, gdzie znaleźć żelki w kształcie oczu, czipsy-duszki czy dyniową zupę.