1. Strona główna
 2. Blog
 3. Czy wiesz, jak płacić Wirtualną Kartą Sodexo?
obrazek wpisu

Czy wiesz, jak płacić Wirtualną Kartą Sodexo?

obrazek autora

28.07.2022

W ramach cyklu ”Czy na pewno wiesz, jak płacić…” zebraliśmy wszystkie istotne informacje na temat kuponów Sodexo. Jak, gdzie i za co można płacić bonami Sodexo? Czy są bezpieczne? Czy za bony Sodexo można kupić alkohol? O tym wszystkim pisaliśmy w tym artykule.

Tym razem piszemy o innym rozwiązaniu płatniczym oferowanym przez Sodexo — jest nim Wirtualna Karta. Wszystko, co musisz wiedzieć, by płacić Wirtualną Kartą Sodexo, znajdziesz w kolejnych akapitach.

Czym jest Wirtualna Karta Sodexo?

Wirtualna Karta Sodexo to karta płatnicza, która nie ma swojego fizycznego odpowiednika. Istnieje wyłącznie wirtualnie, jednak można płacić nią prawie tak samo, jak kartą w formie plastikowego prostokąta. Co istotne, karta Sodexo jest wielorazowa — jej konto może być doładowane wielokrotnie.

Niżej piszemy więcej o tym, jak płacić kartą Sodexo.

Czym różni się karta Sodexo od bonów Sodexo?

Bon Sodexo to kupony, które umożliwiają płacenie za towary i usługi w wybranych punktach handlowych i usługowych. Główne różnice między bonem a kartą Sodexo:

 • bon Sodexo to papierowy, fizyczny kupon — karta Sodexo jest wirtualna;
 • bon jest jednorazowy — karta jest wielorazowa;
 • przy niepełnym wykorzystaniu bonu nie dostajemy reszty — kartą płacimy tylko tyle, ile rzeczywiście wynosi rachunek i nic nie tracimy;
 • bon jest na okaziciela — karta jest imienna;
 • bonu nie da się wymienić na gotówkę — kartą można wyciągnąć pieniądze z bankomatu;
 • zgubiony bon przepada na zawsze — karty wirtualnej nie da się zgubić.

Gdzie można płacić Wirtualną Kartą Sodexo?

Kartą Sodexo można płacić w wielu miejscach — zarówno online, jak i stacjonarnie. W dużym skrócie, można nią płacić wszędzie tam, gdzie kartą Mastercard — w Polsce, za granicą oraz w internecie.

Listę punktów stacjonarnych można znaleźć na stronie https://dlaciebie.sodexo.pl/acceptance-point

Za co można płacić kartą Sodexo?

Wirtualną Kartą Sodexo można płacić za dowolne zakupy stacjonarne i internetowe, produkty i usługi, w tym m.in. na Allegro i innych platformach handlowych oraz sklepach internetowych, w których uznawane są płatności kartą Mastercard.

Co więcej, kartą można płacić także w innych miejscach niż sklepy — w tym w aptekach, restauracjach, siłowniach itp. Sodexo zaznacza jednak, że karta może mieć ograniczoną sieć akceptacji — można ją sprawdzić do zalogowaniu się na swoje konto.

Co do wyjątków, warto skontaktować się z obsługą Sodexo na stronie sodexo.pl.

Jak płacić kartą Sodexo?

Aby zapłacić kartą Sodexo za zakupy w internecie, należy posłużyć się nią tak, jak każdą inną kartą płatniczą, w podobnej sytuacji. Podczas wybierania metody płatności należy wybrać płatność kartą, a następnie wpisać wszystkie niezbędne dane, jak imię i nazwisko właściciela, numer karty, numer CVV, czasami także email oraz kod potwierdzający przesłany sms-em lub potwierdzić transakcję w aplikacji mobilnej.

Żeby zapłacić kartą Sodexo w sklepie stacjonarnym, trzeba podpiąć ją do aplikacji, która umożliwia płatności zbliżeniowe telefonem lub smartwatchem. Aplikacje, które obsługują kartę Sodexo, to m.in. Google Pay i Apple Pay.

Czy kartą Sodexo można wypłacać pieniądze z bankomatu?

Tak! W przeciwieństwie do bonów, których nie można wymieniać na gotówkę, środki z Wirtualnej Karty Sodexo można zamienić na fizyczne pieniądze. Co do wyjątków, warto skontaktować się z obsługą Sodexo na stronie sodexo.pl.

Jako że karta ma jedynie formę wirtualną, aby wyciągnąć pieniądze z bankomatu, należy dodać ją do dowolnej aplikacji do płatności, która umożliwia zbliżeniowe wypłaty gotówki.

Czy Wirtualna Karta Sodexo jest bezpieczna?

Wirtualna Karta Sodexo jest zabezpieczona w ten sam sposób, co standardowe karty płatnicze. Do karty należy ustanowić kod PIN, transakcje wymagają potwierdzenia w aplikacji lub kodem z sms-a. 

W przypadku kradzieży czy zgubienia, kartę można zastrzec i ochronić tym samym środki, które się na niej znajdują.

Można więc uznać, że karta Sodexo jest bardzo bezpiecznym środkiem płatniczym.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wirtualną Kartę Sodexo można obsługiwać online w aplikacji lub po zalogowaniu się na swoje konto użytkownika na stronie internetowej. To rozwiązanie daje wiele możliwości, które znamy m.in. z bankowości online:

 • sprawdzanie salda
 • historia transakcji
 • zmiana kody PIN
 • status karty
 • zastrzeżenie karty

W aplikacji można znaleźć też różnorodne promocje, z których mogą korzystać użytkownicy Wirtualnej Karty Sodexo. Sodexo współpracuje z wieloma partnerami, dlatego tym bardziej warto regularnie zaglądać do zakładki z ofertami specjalnymi.

Przeczytaj też inne artykuły z naszej serii o bezpiecznych płatnościach i sprawdź, czy na pewno wiesz… 

*źródło grafiki: sodexo.pl