1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jakie są dalsze losy Tesco w Polsce?
obrazek wpisu

Jakie są dalsze losy Tesco w Polsce?

obrazek autora

30.08.2019

O tym, że Tesco rozważa możliwość opuszczenia polskiego rynku, pisaliśmy już w tym artykule. Ostatnio sieć ogłosiła nowe plany związane ze swoją obecnością w Polsce – czy plany te zdadzą egzamin i dalej będziemy mogli robić zakupy w Tesco?

Koniec z wielkopowierzchniowymi hipermarketami

Sieć Tesco przekazała swoim polskim pracownikom szczegóły swoich planów dotyczących obecności w Polsce. Dalsze działania Tesco skupiają się wokół zmian w obszarze wielkości sklepów – rezygnując z tych wielkopowierzchniowych na rzecz mniejszych. Część obecnych sklepów zostanie przebudowana, a część lokali – sprzedana. W sumie powierzchnia lokali ma być zmniejszona o ok. 30%. Przypominamy, że w zeszłym roku Tesco zamknęło w Polsce już 62 sklepy.

Wielkie zmiany

Pierwszy etap zmian opiera się na redukcją asortymentu w największych sklepach i ma zakończyć się do września. To dobra wiadomość dla klientów, którzy wciąż mają możliwość polować na atrakcyjne okazje i spore przeceny.

Nowa oferta Tesco ma być uproszczona, co ułatwi zarówno zakupy, jak i zarządzanie asortymentem. Przedstawiciele sieci uspokajają jednak, że wybór artykułów wciąż będzie szeroki, pozostanie też w sklepach oferta odzieżowa F&F i produkty sezonowe.

 

Zmiany mają na celu zwiększenie konkurencyjności marki Tesco przez lepsze dopasowanie się do potrzeb klientów. Czy to wystarczy, aby rozstrzygnąć wieloletni problem sieci w Polsce i pozostać na naszym rynku? Odpowiedź poznamy w ciągu najbliższych lat.