1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jak urządzić kącik do nauki? Wystarczą produkty z supermarketów!
obrazek wpisu

Jak urządzić kącik do nauki? Wystarczą produkty z supermarketów!

obrazek autora

13.08.2020

Pokój dziecka to miejsce nie tylko do zabawy i odpoczynku, ale także do nauki. Warto zadbać  to, by przestrzeń, w której dziecko będzie odrabiać lekcje, była przyjazna i dobrze przemyślana.

Właściwie dobranie biurko, prawidłowe oświetlenie i pomoce naukowe, które podobają się uczniowi, mają ogromny wpływ na efektywność nauki. Mimo że odpowiednie wyposażenie może zmienić się w całkiem długą listę zakupów, mamy dobrą wiadomość — wszystko można kupić na promocjach w supermarketach! 

Biurko dla dziecka — oferty supermarketów

Biurko to centralny punkt przestrzeni do nauki. Powinno być dopasowane do potrzeb dziecka pod wieloma względami, aby służyć mu dobrze przez kilka lat.

Po pierwsze, ważna jest ergonomia. Odpowiednia wysokość i możliwość przybrania prawidłowej postawy ciała są kluczowe dla zdrowia. Jeśli dysponujemy wyższym budżetem na ten wydatek, można rozważyć zakup biurka z regulowaną wysokością. Takie biurko posłuży dłużej, nawet jeśli dziecko szybko rośnie.

Po drugie, istotne są również udogodnienia — jak szuflady, szafki, przegródki i półki. Zastanów się wspólnie z dzieckiem, czego potrzebuje, aby wybrać najlepsze rozwiązanie. Jeśli okaże się, że kupiony model jednak nie spełnia wszystkich oczekiwań, można doposażyć go w nadstawkę lub zestaw szuflad na kółkach.

Po trzecie, liczy się też design. Estetyczny mebel, który podoba się dziecku sprawi, że będzie zasiadać do nauki z przyjemnością.

Lampka na biurko z supermarketu

Lampka na biurko powinna umożliwiać łatwe zmiany ustawienia strumienia światła względem przedmiotów, które chcemy oświetlić. Dla optymalnego oświetlenia źródło światła powinno znajdować się ok. 35 cm od blatu. W dostosowaniu lampki do indywidualnych potrzeb dziecka pomoże korpus wykonany z elastycznego materiału.

Drugą ważną funkcją jest mobilność. Im dłuższy kabel, tym łatwiej będzie znaleźć dla lampki odpowiednie miejsce.

Dobrze, jeśli lampka wyposażona jest także w funkcję regulacji natężenia światła, aby dopasować parametry do preferencji i pory dnia. Jednak nie tylko natężenie światła jest ważne. Trzeba zwrócić uwagę również na temperaturę światła i wybrać taką, która jest najbardziej komfortowa dla oczu. Na skali od bardzo chłodnych do bardzo ciepłych barw najlepiej zdecydować się na taką, która jest zbliżona do światła dziennego.

Akcesoria przydatne w nauce

Nauka to nie tylko książki — to również pomoce naukowe i akcesoria, które sprawiają, że nauka jest przyjemniejsza. Dziecko z pewnością ucieszy się z kolorowych spinaczy, fiszek, samoprzylepnych karteczek czy zakreślaczy, które pomogą mu oznaczyć i zapamiętać najważniejsze informacje.

Drobne przybory szkolne trudno utrzymać w porządku. Dobrze więc zadbać o organizery, które pomogą zapanować nad nieładem. Pudełka, kubeczki i stojaki sprawią, że wszystko zawsze będzie na swoim miejscu.

Przydatne elementy kącika do nauki to również półki na rzadziej używane przedmioty oraz tablica korkowa, do której można przypiąć plan lekcji i szkolne dokumenty.

Wszystkie prezentowane propozycje pochodzą z gazetek promocyjnych sklepów, które dostępne są w aplikacji Moja Gazetka