1. Strona główna
  2. Blog
  3. Przegląd kalendarzy adwentowych 2020
obrazek wpisu

Przegląd kalendarzy adwentowych 2020

obrazek autora

18.11.2020

Z niecierpliwością czekasz na Boże Narodzenie? Ostatnie 3 tygodnie oczekiwania możesz umilić sobie lub Twoim bliskim codzienną porcją niespodzianek — nie tylko słodkich. Kalendarze adwentowe zyskują drugie życie i już dawno przestały ograniczać się wyłącznie dla czekoladek.

Skąd wziął się kalendarz adwentowy?

Historia kalendarza adwentowego wywodzi się protestanckich Niemiec. Kalendarz wyewoluował z wieńca adwentowego, w którym — zamiast świec — zaczęto umieszczać niewielkie woreczki z małymi niespodziankami, najczęściej dla najmłodszych.

Tradycyjne kalendarze adwentowe

Kalendarz adwentowy wypełniony czekoladkami i cukierkami można kupić już za kilka złotych w niemal każdym sklepie. Im bliżej grudnia, tym większy wybór. Na półkach supermarketów ułożone są zarówno te symboliczne, niewielkie, jak i bogatsze, pełnie łakoci znanych marek.

W aktualnych gazetkach można znaleźć m.in. takie warianty:

Kalendarze adwentowe dla zwierząt

Kto z Was wiedział, że istnieją także kalendarze adwentowe dla zwierząt? Choć nie da się ukryć, że więcej radości dadzą opiekunom, domowy pupil z pewnością nie pogardzi drobnym przysmakiem.

Można dostać je m.in. w Maxi Zoo oraz ALDI, których aktualne gazetki znajdziecie w naszej aplikacji:

Nietypowe kalendarze adwentowe

Jeśli wymagasz od kalendarza adwentowego dostarczania mocniejszych wrażeń niż codzienna czekoladka, masz do wyboru jeszcze wiele innych rozwiązań.

W sieci pełno jest kalendarzy adwentowych z innymi przysmakami, jak kawa, herbata, czipsy Pringles czy rzemieślnicze piwa.

Jeśli wolisz niespożywcze niespodzianki, zajrzyj do gazetki ALDI. Znajdziesz tam wariant ze skarpetkami — w wersjach dla dorosłych i dzieci. Inne opcje to m.in. kalendarz kosmetyczny z Yves Rocher czy Sephory lub ten autorstwa marki Yankee Candle, wypełniony świeczkami i woskami zapachowymi.

Kalendarze adwentowe do samodzielnego wypełnienia

Kalendarz adwentowy można również wykonać samodzielnie. Jeśli nie masz czasu lub warunków, by zbudować cały mechanizm, możesz kupić gotowe pudełko z ponumerowanymi szufladkami i tylko pochować w nich niespodzianki.

Jeśli jednak chcesz się pobawić w „zrób to sam”, masz duże pole do popisu! Poszukaj w naszej aplikacji gazetek takich sklepów, jak Pepco czy Kik. Znajdziesz w nich różnorodne przedmioty, z których możesz stworzyć własny kalendarz — świąteczne skarpetki, kolorowe pudełeczka czy ozdobne torebki.