1. Strona główna
  2. Blog
  3. Kampania i konkurs „Moja torba — Moja Gazetka”
obrazek wpisu

Kampania i konkurs „Moja torba — Moja Gazetka”

obrazek autora

16.11.2020

Ekologiczne podejście do zakupów zyskuje coraz więcej entuzjastów, jednak wciąż wymaga promowania wśród osób, które jeszcze nie zmieniły swoich zwyczajów.

Z tego powodu w poniedziałek 16 listopada ruszamy z konkursem, który ma na celu zwiększyć zainteresowanie konsumentów korzystaniem z wielorazowych woreczków i toreb na zakupy. Jak chcemy to zrobić? Wyjaśniamy poniżej.

Kampania „Moja torba — Moja Gazetka”

Kampania uświadamiająca „Moja torba — Moja Gazetka” połączona z konkursem ma na celu zwiększenie świadomości konsumentów na temat wielorazowych torebek i toreb na zakupy jako alternatywy dla jednorazówek. Chodzi zarówno o opakowania na produkty sypkie na wagę, owoce i warzywa, jak i duże torby, do których pakuje się zakupy już przy kasie.

Torby i woreczki wielorazowe są dostępne w niemal każdym większym supermarkecie, a nierzadko także w sklepach osiedlowych czy lokalach mniejszych sieci. Co więcej, woreczki na produkty sypkie łatwo wykonać samodzielnie — z kawałka starej firanki lub innej, lekkiej tkaniny.

Wszystkie je łączy wspólna cecha — mają na celu zastąpienie jednorazowych siatek-zrywek i grubych reklamówek. Ich żywotność jest nieporównywalnie dłuższa, dlatego pozwalają oszczędzić setki foliówek.

Zadanie konkursowe

Uczestnicy konkursu mają za zadanie udokumentować na zdjęciu korzystanie ze wspomnianych wielorazówek podczas zakupów. Zdjęcie należy następnie opublikować na prywatnym profilu na Facebooku lub Instagramie z wykorzystaniem hashtagów #mojatorba #mojagazetka w dniach 16 listopada — 7 grudnia 2020.

Opis konkursu oraz jego regulamin zostaną opublikowane na profilu Mojej Gazetki na Facebooku 16 listopada o 16:00.

Z konkursu wyłonimy 20 zwycięzców, którzy otrzymają od nas pojemne, ekologiczne i niezwykle estetyczne torby zakupowe Mojej Gazetki.

Zapraszamy wszystkie sieci handlowe do wzięcia udziału w naszej kampanii i promowania jej poprzez udostępnienie informacji w swoich mediach społecznościowych. Walczmy razem o ekologiczne postawy naszych konsumentów!