1. Strona główna
  2. Blog
  3. Nadchodzące promocje, czyli jak być zawsze na bieżąco z wyprzedażami?

Nadchodzące promocje, czyli jak być zawsze na bieżąco z wyprzedażami?

obrazek autora

25.07.2017

nadchodzące promocje

Zapewne każdy z nas zna to uczucie, gdy kupujemy pewien produkt, a po dwóch dniach dowiadujemy się, że został przeceniony o kilkadziesiąt procent. Przychodzi wówczas irytacja – gdybyśmy poczekali te dwa dni, w naszej kieszeni zostałaby ładna sumka. Z drugiej strony, skąd mogliśmy wiedzieć? Nawet, jeśli śledzimy na bieżąco aktualne promocje w sieciówkach, nikt z nas nie jest jasnowidzem, prawda? Niby prawda, ale jednak nie do końca…

Przewidzieć nadchodzące wyprzedaże

Wiele sklepów informuje nie tylko o obecnych promocjach, ale też o tych nadchodzących. Warto więc zorientować się, czy nasze ulubione sieci sklepów również to robią, a jeśli tak, to jak. Niektóre nadchodzące przeceny, zwłaszcza promocje spożywcze, można znaleźć w gazetkach reklamowych. Nowe gazetki tego typu pojawiają się zazwyczaj co tydzień lub dwa – jeśli nie są regularnie dostarczane do Twojej skrzynki pocztowej, warto pamiętać, kiedy pojawi się nowa, by przy okazji zajrzeć do sklepu i ją zabrać. Z kolei sklepy odzieżowe i ze sprzętem AGD czy elektronicznym preferują zazwyczaj informowanie swoich konsumentów o nadchodzących promocjach w e-mailowych newsletterach czy na profilach w mediach społecznościowych, które można śledzić. We wszystkich tych środkach informujących o promocjach łatwo się jednak pogubić i czasami po prostu nie ma czasu obserwować i zbierać wszystkiego.

Zadbać o środowisko i swój czas

Przeglądanie papierowych gazetek czy ulotek niektórym sprawia przyjemność, niewiele jednak ma wspólnego z ekologią i wygodą. Z kolei codzienne zaglądanie na strony internetowe dużej liczby sklepów zajmuje znaczną ilość czasu i wcale nie gwarantuje znalezienia promocji. Warto więc zoptymalizować te procesy. Użytkownicy mobilnych urządzeń z dostępem do Internetu mają do dyspozycji najwygodniejsze naszym zdaniem rozwiązanie – specjalną, bezpłatną aplikację Moja Gazetka. Wówczas można w czasie zakupu na bieżąco sprawdzić, czy na interesujący nas produkt nie będzie w najbliższym czasie przeceny i uniknąć frustracji związanej z zapłaceniem pełnej ceny na krótko przed dużą obniżką. Moja Gazetka jest obecnie jedną z najpopularniejszych aplikacji zakupowych w Polsce (sprawdź oceny w Google Play). Warto ją pobrać i przetestować m.in. ze względu na usługę geolokalizacji i funkcję zapisywania gazetek w pamięci telefonu. Pozwala to z jednej strony na szybkie przejrzenie wyłącznie obecnych i nadchodzących promocji w sklepach z interesującej nas kategorii w najbliższej okolicy, z drugiej strony umożliwia pobranie najciekawszych informacji o przecenach i porównanie ich z ofertami innych sklepów na miejscu, nawet, gdy nie mamy w nich dostępu do Internetu.

Obserwować i wyciągać wnioski

Czasem przecenę na towar można przewidzieć nawet, jeśli sklep nie informuje, że ma takową w planach. Dotyczy to zwłaszcza towarów, które są w jakiś sposób sezonowe. Stroje kąpielowe prawdopodobnie będą miały bardzo duże obniżki pod koniec lata, jesienne płaszcze – gdy zaczyna się zima, zimowe buty – na wiosnę. Jeśli więc zauważysz pod koniec sezonu, że jakaś część Twojej garderoby jest podniszczona – nie czekaj na następny sezon, kup nową w korzystnej, posezonowej cenie.

Warzywa i owoce również mają sezony, gdy są tanie. Jeśli więc planujesz zrobienie dużej ilości przetworów, lepiej zwyczajnie poczekać na środek sezonu zbioru danych plonów, niż szukać w całym mieście najtańszej oferty na początku tegoż sezonu. Warto też obserwować nowości w sklepach, które często odwiedzasz. Czasem zdarza się, że sklep na próbę zamawia partię towaru, którego wcześniej nie oferował i taki eksperyment okazuje się nieudany. Jeśli więc widzisz, że Twój ulubiony spożywczak wprowadził do oferty drogą czekoladę z górnej półki, a po tygodniu prawie jej nie ubyło – znaczy to, że prawdopodobnie mało osób ją kupuje i wkrótce zostanie ona przeceniona.

Nie masz jeszcze Mojej Gazetki?

–> Pobierz teraz, za darmo w Google Play lub App Store.