1. Strona główna
  2. Blog
  3. Barbora.pl, czyli nowa opcja zakupów z dostawą
obrazek wpisu

Barbora.pl, czyli nowa opcja zakupów z dostawą

obrazek autora

28.01.2021

Zakupy z dostawą z powodu pandemii przeżywają złoty wiek. Konsumenci mogą wybierać wśród licznych opcji, bo z zależności od miasta mają do dyspozycji dowóz m.in. z Auchan, Carrefoura, Piotra i Pawła, Frisco, a także mniejszych lokalnych sklepów. Czy w takiej sytuacji kolejna nowa opcja ma szanse zaistnieć?

Ryzyko podjęła litewska firma Barbora, która w Litwie, Łotwie i Estonii jest liderem zakupów online z dostawą. Co wiemy o działaniach Barbory w Polsce?

Obszar dostawy z barbora.pl

Barbora — nowe możliwości zakupów z dostawą

Barbora rozpoczęła działalność w Polsce 25 stycznia 2021 roku. Sklep internetowy umożliwia złożenie zamówienia z dostawą na terenie Warszawy i jeszcze nie wiadomo, czy firma ma w planach pojawienie się w innych miastach.

Jak wygląda zamówienie z Barbora.pl?

Kategorie produktów w e-sklepie to owoce i warzywa, nabiał, pieczywo, mięso i produkty garmażeryjne, mrożonki, napoje, inne produkty spożywcze, produkty dla niemowląt, kosmetyki, środki czystości, produkty dla zwierząt oraz dom i rozrywka. 

W Polsce Barbora nie posiada własnych sklepów stacjonarnych. Jak donosi Business Insider, strategicznym partnerem Barbory i głównym dostawcą towarów w Polsce będzie sieć Stokrotka, która — co ciekawe — posiada przecież własny sklep internetowy.

Najważniejsze informacje o zakupach w barbora.pl:

  • Minimalna kwota zamówienia to 100 zł, a opłata za dostawę mieści się w zakresie 0-10 zł w zależności od całkowitej kwoty do zapłaty.
  • Dostawy są realizowane w godzinach 8:00-22:00 w wybranym przez konsumenta przedziale godzinowym.
  • Za zakupy można zapłacić online kartą lub za pośrednictwem platformy przelewy24.
  • Nie ma możliwości płatności przy odbiorze.
  • Sklep oferuje możliwość dostawy bezkontaktowej.

O zakupach online z dostawą pisaliśmy już w poprzednich artykułach: