1. Strona główna
  2. Blog
  3. Prezent na Dzień Nauczyciela — co wypada kupić i gdzie szukać upominku?
obrazek wpisu

Prezent na Dzień Nauczyciela — co wypada kupić i gdzie szukać upominku?

obrazek autora

18.09.2020

Dzień nauczyciela dopiero 14 października, jednak każdy rodzic wie, że zorganizowanie prezentu od całej klasy wymaga czasu. Lepiej więc zabrać się za to z wyprzedzeniem — to niemal ostatni dzwonek!

Prezent na Dzień Nauczyciela — jak to zorganizować?

Ile osób, tyle pomysłów, dlatego do wymyślania prezentu dla nauczyciela warto podejść metodycznie. Dobrym rozwiązaniem jest zebranie wszystkich propozycji i przeprowadzenie głosowania — na zebraniu rodziców lub w dokumencie online. Do głosu warto dopuścić także dzieci — w końcu prezent tak naprawdę ma być od nich.

Prezent na Dzień Nauczyciela — co wypada kupić, a czego nie?

Zastanawiając się nad idealnym prezentem, warto pomyśleć, co tak naprawdę wypada kupić. Wśród pomysłów na prezent dla nauczyciela często pojawiają się m.in.:

  • Pióro
  • Skórzany piórnik/ etui na długopisy
  • Neseser na dokumenty
  • Organizer na biurko

Z pozoru to dobre pomysły. W praktyce jednak często okazuje się, że nauczyciel ma już kilka piór, piórnik kupił sobie sam, neseser czy organizer nie trafiają w jego gust. Lepiej więc wstrzymać się z zakupem galanterii i gadżetów, które wyobrażamy sobie jako „nauczycielskie”.

Nie na miejscu będzie też przesadnie kosztowny podarunek. Na forach internetowych oraz w rozmowach z nauczycielami przeważają głosy, że nauczyciele w większości przypadków czują się niezręcznie, przyjmując drogi prezent. Zbiórka na prezent nie powinna więc przekraczać kilku złotych od każdego ucznia.

Co w takim razie wypada podarować nauczycielowi?

Pierwszy dobry pomysł to prezent zrobiony samodzielnie przez dzieci. Może to być album, plakat lub inna praca plastyczna, podczas której dzieci zilustrują życzenia czy miłe skojarzenia z wychowawcą/ wychowawczynią. Kreatywność dzieciaków nie zna granic, więc naprawdę warto dać im szansę!

Druga rzecz, która sprawi pedagogowi przyjemność, to kosz słodkości. Można umieścić w nim słodycze i owoce, ozdobić wstążką i kartką z życzeniami. Taki kosz warto wykonać samodzielnie — będzie bardziej efektowny niż gotowy kosz prezentowy z marketu, a najczęściej także mniej kosztowny.

Bezpieczne rozwiązanie to również bukiet kwiatów. Wystarczy wizyta w kwiaciarni lub supermarkecie, aby dostać piękną, kolorową kompozycję, która będzie zdobić biurko nauczyciela przez wiele dni.