1. Strona główna
  2. Blog
  3. Szkolne zakupy 2021. Czy jest drogo i czy da się taniej?
obrazek wpisu

Szkolne zakupy 2021. Czy jest drogo i czy da się taniej?

obrazek autora

19.08.2021

Wyprawka szkolna potrafi sporo kosztować. Zwłaszcza teraz, gdy ceny większości produktów szybko rosną, lista zakupów dla ucznia może przyprawić o ból głowy. Czy da się tego uniknąć?

Przyjrzeliśmy się tematowi wyprawki szkolnej 2021 i wiemy:

  • Ile w tym roku trzeba wydać na rzeczy do szkoły
  • Skąd można wziąć dodatkowe pieniądze na wyprawkę
  • Jak ograniczyć wydatki związane z rozpoczęciem roku szkolnego

W tym roku wydamy więcej na wyprawki

Badania przeprowadzone na zlecenie Empiku przez agencję SW Research ujawniły, że 62% rodziców liczy się z tym, że w tym roku wyda na wyprawkę szkolną więcej, niż rok temu. 

Ok. 50% zamierza wydać więcej niż 500 zł. Ok. 30% chce wydać więcej — do 700 zł. 14% respondentów jest przygotowanych na wydanie nawet 1000 zł. Tyle samo chce zamknąć się w maksymalnie 300 zł.

58% badanych twierdzi, że wymieni tylko te produkty i pomoce naukowe, które tego wymagają.

45% rodziców, którzy mają więcej niż 1 dziecko, przyznało, że tylko niewielka część rzeczy po starszym dziecku nadaje się dla tego młodszego.

58% rodziców planuje też zakup elektroniki dla dziecka. Smartfon, tablet czy laptop z pewnością przydadzą się, jeśli kolejna fala pandemii znowu zamknie uczniów w domach.

Więcej informacji, których dostarcza raport na zlecenie Empiku, znajdziecie na stronie https://news.empik.com/152143-rodzice-deklaruja-ze-wydadza-wiecej-na-tegoroczna-wyprawke-szkolna 

300+ na wyprawkę szkolną

Podczas szkolnych zakupów rodziców odciąży trochę rządowy program, w ramach którego mogą starać się oni o 300 zł na wyprawkę dla każdego dziecka. Warunkiem jest nieprzekroczenie przez ucznia 20 roku życia lub 24 roku życia, jeśli jest osobą z niepełnosprawnością.

Sposoby na tanią wyprawkę

Aby zaoszczędzić na wyprawce szkolnej, warto podejść do zakupów rozsądnie i na chłodno. Dobrze sprawdzić, co zostało dziecku z poprzedniego roku, naprawić uszkodzony plecak, wybrać używane książki zamiast nowych.

Polecamy też przeczytać nasz artykuł z 11 sposobami na tanią wyprawkę szkolną. Znajdziesz w nim porady, które pomogą Ci utrzymać w ryzach szkolny budżet.

Przegląd ofert z aktualnych gazetek

Po szkolne zakupy nie trzeba wybierać się do drogich sklepów z artykułami szkolnymi i papierniczymi. Już od kilku lat super- i hipermarkety dorównują im swoją ofertą, często zapewniając dużo niższe ceny. Oto przykładowa oferta szkolna z kilku sieci, ważna w dniu 19.8.2021:

Auchan
Biedronka
Carrefour
Lidl