1. Strona główna
  2. Blog
  3. Test na covid z Biedronki – co warto o nim wiedzieć?
obrazek wpisu

Test na covid z Biedronki – co warto o nim wiedzieć?

obrazek autora

12.03.2021

Już w poniedziałek 15 marca 2021 w Biedronce będzie można kupić test na covid. Czy test na covid z Biedronki jest skuteczny? Ile będzie kosztował? Jak wykonać test na covid w domu? O wszystkim piszemy poniżej!

Test na covid z Biedronki to test serologiczny

Test Primacovid z Biedronki produkuje szwajcarskie laboratorium Prima Lab. Test z Biedronki, który będzie można kupić od 15 marca, to test serologiczny. Taki rodzaj testu pozwala wykryć, czy w organizmie badanej osoby występują przeciwciała IgG i IgM.

Test serologiczny daje informację, czy badana osoba przebyła infekcję. Nie jest stosowany w diagnostyce aktualnego zakażenia.

Ile kosztuje test na covid z Biedronki?

Testy dostępne w supermarketach Biedronki będą kosztowały 49,99 zł. Sieć zapowiedziała już limity – za jednym razem będzie można kupić maksymalnie 3 sztuki.

Jak zrobić test na covid w domu?

Test na covid z Biedronki pozwala przeprowadzić jedno badanie. Osoba, która chce go wykonać, musi umieścić w nim małą próbkę krwi i poczekać 10 minut na wynik.

Aby wynik był jak najbardziej wiarygodny, należy postępować ściśle według instrukcji dołączonej do opakowania.

Czy test na covid z Biedronki jest skuteczny?

Test na covid z Biedronki ma deklarowaną skuteczność na poziomie 98,3% potwierdzoną certyfikatem.

Co zrobić, gdy test na covid z Biedronki wyjdzie pozytywny?

Jeśli test wykryje przeciwciała, trzeba niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Nie osobiście (!) tylko telefonicznie.

Jeśli występują objawy charakterystyczne dla zakażenia koronawirusem, ale test da wynik negatywny, również należy skontaktować się telefonicznie z lekarzem POZ.