1. Strona główna
  2. Blog
  3. Co NAPRAWDĘ warto kupić na wyprzedażach po Świętach?
obrazek wpisu

Co NAPRAWDĘ warto kupić na wyprzedażach po Świętach?

obrazek autora

02.01.2023

O poświątecznych przecenach i wyprzedażach głośno jest co roku. Ale tak samo głośno jest o tym, że większość z nich wcale nie jest tak atrakcyjna, jak się to może wydawać na pierwszy rzut oka… 

Jak rozpoznać prawdziwe promocje i naprawdę na nich skorzystać? Poniżej opisaliśmy grupy produktów, które są objęte największymi zniżkami w okresie po świątecznym.

Świąteczne słodycze po świętach smakują tak samo… 

Czekolady, czekoladki, batoniki, wafelki, ciastka i ciasteczka. Wszystkie słodycze, które ozdobione są wizerunkami mikołajów i bałwanków, choinkami i śnieżynkami, będą teraz dużo tańsze. Za moment w sklepach pojawią się słodkości w walentynkowej oprawie, dlatego sklepy będą chciały czym prędzej pozbyć się tych bożonarodzeniowych.

Świąteczne słodycze można więc kupić dla zwykłej przyjemności jedzenia, ale też wykorzystać je w wypiekach i deserach. Jeśli często pieczesz, masz okazję zrobić zapasy składników w naprawdę niskich cenach.

…i pozostałe świąteczne produkty także.

Zasada „świątecznych opakowań” dotyczy także innych produktów, wypuszczanych z myślą o Bożym Narodzeniu. Wędliny, śledzie, uszka i całe mnóstwo innych pyszności można teraz kupić na promocji — wystarczy rozejrzeć się po półkach.

Składniki do wypieków

Boże Narodzenie to święto pieczenia. Pieczemy makowce, serniki, pierniki, robimy pierniczki i wiele, wiele innych ciast oraz ciasteczek.

Żaden sklep nie jest w stanie idealnie zaplanować ilości produktów, którą sprzeda. Te, które zostały, w najbliższym czasie mogą być przecenione. Mowa głównie o tych typowo świątecznych, jak mak i masy makowe, masy orzechowe, przyprawy do pierników, kolorowe pisaki czy ozdobne lukry. To produkty z długimi datami ważności, dlatego warto kupić ich więcej, jeśli pieczesz regularnie, i wykorzystać je za miesiąc czy dwa.

Prezentowe zestawy kosmetyków

Zestawy kosmetyczne to popularny prezent pod choinkę. Tworzą je praktycznie wszystkie marki — od znanych po niszowe, od ekonomicznych po te bardziej luksusowe. A dzięki poświątecznym wyprzedażom możesz je mieć za ułamek pierwotnej ceny!

Kupowanie zestawów kosmetycznych na wyprzedaży do świetna okazja do uzupełnienia kosmetyczki i zrobienia zapasów. Produkty nie są bowiem przecenione z uwagi na krótką datę ważności — powodem jest tylko świąteczne opakowanie.

Inną zaletą tej sytuacji jest możliwość wypróbowania kosmetyków, które na co dzień są droższe. Gdy kosztują kilka czy kilkanaście złotych, można przetestować je bez wyrzutów sumienia.

Ozdoby i papiery do pakowania

Bombki, łańcuchy i światełka potrafią kosztować krocie — im bliżej wigilii, tym mogą być droższe. Podobnie jest z papierami, pudełkami i torebkami do pakowania prezentów.

Ale jest czas, gdy ceny tych rzeczy lecą w dół — to te kilka dni po Świętach. Jeśli planujesz więc wymianę choinki albo ozdób, teraz jest najlepszy czas, by zrobić to w okazyjnych cenach. Przy okazji oszczędzisz sobie nerwów i czasu, które musiałabyś poświecić na te zakupy przed świętami, gdy w sklepach są największe tłumy.

Inne porady dotyczące oszczędnych zakupów znajdziecie m.in. w tych artykułach: