1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jak obchodzimy walentynki? RAPORT
obrazek wpisu

Jak obchodzimy walentynki? RAPORT

obrazek autora

09.02.2023

Jak wiele z nas świętuje walentynki? Czy mamy w zwyczaju kupować z tej okazji prezenty? Zapytaliśmy o to użytkowników naszej aplikacji. Zobacz, co odpowiedzieli!

Jak obchodzimy walentynki?

73,4% ankietowanych potwierdziło, że świętuje walentynki.

Zdecydowanie najwięcej osób, które obchodzą walentynki, decyduje się na zakup prezentu (74,2%). Drugim sposobem na celebrowanie święta zakochanych okazało się wspólne wyjście na kolację (29,8%), a trzecim wyjście do kina (13,1%).

Wyniki nie sumują się do 100%, ponieważ respondenci mogli wybrać więcej niż 1 odpowiedź.

Zdecydowanie najczęściej świętujemy walentynki wyłącznie z partnerem lub partnerką — takiej odpowiedzi udzieliło 62,3%. Co 4 ankietowany przyznał, że spędza ten dzień nie tylko z partnerem lub partnerką, ale także z innymi bliskimi osobami, często z dziećmi.

Jakie prezenty kupujemy na walentynki?

Zdecydowana większość badanych kupuje walentynkowe upominki. Jedynie 8,3% deklaruje, że nie kupuje żadnych walentynkowych prezentów.

Najbardziej popularnym podarunkiem wśród ankietowanych okazały się czekoladki (41%) oraz perfumy (33%). Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszą się kwiaty (17,7%) i biżuteria (9,8%). Wyniki nie sumują się do 100%, ponieważ respondenci mogli wybrać więcej niż 1 odpowiedź.

Prezenty walentynkowe kupujemy niemal wszędzie: w supermarketach i drogeriach, przez internet, w księgarniach i sklepach z upominkami, w sklepach typu Pepco czy Action, w kwiaciarniach i galeriach handlowych.

Demografia

W badaniu wzięło udział 79,5% kobiet i 20,5% mężczyzn.

Największa grupa ankietowanych to osoby w wieku 35-44 lat (37%).

Największa grupa ankietowanych to mieszkańcy miejscowości do 10 tys. mieszkańców (28,7%).

Szczegóły badania

Ankieta została przeprowadzona na grupie 448 użytkowników aplikacji Moja Gazetka w dniach 3-8.2.2023.