1. Strona główna
 2. Blog
 3. Дитина йде до школи: що потрібно купити та чи можливо зекономити?
obrazek wpisu

Дитина йде до школи: що потрібно купити та чи можливо зекономити?

obrazek autora

06.08.2022

Зошити, пенал, шкільний портфель, фарби, блокноти… Що дійсно потрібно придбати, а що виявиться зайвим? Батьки майбутнього школяра хапаються за голову, оскільки шопінг у серпні може виявитися фінансовим кошмаром. Щоб уникнути зайвих витрат, складіть шкільного приладдя, яке знадобиться першокласнику.

Підготовка дитини до школи може скоротити домашній бюджет до кількох сотень злотих. Особливо, якщо це першокласник. Цього року ви можете скористатися урядовою програмою «Dobry Start» або просто «300 +». Хто може нею скористатися, та як подати заяву, ми писали в нашому блозі тут.

Справа, однак, у тому, що цих 300 злотих може бути недостатньо. Тому ще більше варто рахувати кожен злотий, витрачений на закупівлі для школи, і підходити до закупів з розумом, завчасно спланувавши покупки.

Що купити в перший клас?

У першому класі дитині може знадобитися багато предметів – і всі вони будуть дуже потрібні! Зазвичай в школі можна дізнатися приблизний список того, що вчителі рекомендують придбати для першокласника.  

До цього переліку можуть входити:

 • трилінійні зошити;
 • обкладинки для зошитів;
 • приладдя для письма;
 • клей і ножиці;
 • набори для малювання;
 • пенал для начиння;
 • ланч-бокс для сніданку.
Акційні пропозиції на шкільні товари в популярних магазинах Biedronka, Lidl та Carrefour

Також обов’язково придбати наступні речі:

 • Рюкзак або шкільний ранець – не купуйте наосліп і не економте, шкільний рюкзак не повинен шкодити поставі дитини.
 • Форма на спортивні заняття – зазвичай це футболка і шорти та пара спортивного взуття з білою подошвою. Заздалегідь дізнайтеся, які вимоги до спортивної форми у вашій школі.
 • Змінне взуття – багато шкіл вимагають, щоб у них була світла підошва, яка не бруднитиме підлогу.

Шкільне приладдя для першокласника

На що варто звернути увагу, коли збираєте дитину до школи. Додайте ці шкільні аксесуари до списку покупок!

 • Приладдя для письма – зазвичай у першому класі діти навчаються писати олівцем. Звиклими нам ручками школярі починають користуватися дещо пізніше. Ви можете вибрати стандартні олівці або спеціальні олівці, призначені для навчання письму. Вони товщі, трикутні і можуть мати спеціальні накладками, які зменшують навантаження на кисть.
 • Обкладинки – для першокласника обирайте спеціально призначені для зошитів на 16 сторінок. Не купуйте стандартні обкладинки для зошитів, оскільки вони завеликі, і можуть створювати незручності, через які дитині важко писати; 
 • Ластик – річ, на якості якої не варто економити. На жаль, різнокольорові гумки, які можна придбати в супермаркетах, часто розмазують олівець, а не зтирають його.
 • Фарби та пензлики –  купуючи їх для першокласника, звертайте увагу на якість цих аксесуарів. Поганий пензлик скоріше засмутить дитину. Також варто звернути увагу на спеціальні ємності для води, які захищають від ненавмисного проливання дитиною.

Які зошити купити для першого класу?

Не забуваємо про найголовніше – зошити для письма. Такий зошит для учня першого класу повинен мати 3 лінії. Варто звернути увагу на те, чи правильно надруковані рядки. Добре, якщо в зошитах для першого класу відстань між лініями становитиме 5 мм. І бажано, якщо ці лінії будуть різних кольорів – одна тонка лінія, зазвичай синя, і дві товстіші, переважно червоного кольору. Таке розташування рядків у зошиті для першокласника має сприяти акуратному та естетичному письму дитини та кращому просторовому розташуванню різних типів літер.

Зошит в лінію для першокласника. Таке розташування ліній сприяє акуратному письму

Як підписати шкільне приладдя першокласника?

Обов’язково підпишіть придбане шкільне приладдя, не забуваючи також про ножиці, пензлики та олівчики. Завдяки цьому ваша дитина уникне непотрібних непорозумінь і сварок через заміну речі. Якщо дитина щось загубить, то таке маркування полегшить знайти власника загубленої речі. Для одягу та взуття використовуйте спеціальний маркер, наліпки або нашивки.

Для маркування одягу та особистих речей школяра можна використовувати такі штампи з іменем дитини, виготовлені на замовлення

Щоб зібрати дитину до школи в Україні без зайвих фінансових витрат, відвідайте наш сайт lovesales.com.ua.