1. Strona główna
  2. Blog
  3. Де українцям шукати роботу в Польщі?
obrazek wpisu

Де українцям шукати роботу в Польщі?

obrazek autora

07.05.2022

З початку воєнних дій на Україні до Польщі прибуло дуже багато українців, які зовсім не бажають сидіти тут без діла. Тож багато хто починає шукати тут роботу. В цій статті ви знайдете корисну інформацію та посилання стосовно працевлаштування

Раніше українські громадяни могли легально працевлаштуватися в Польщі на підставі робочої візи. Останнім часом польський уряд значно спростив умови, за якими українці можуть влаштуватися на роботу. Глава міністерства соцполітики Марлена Малонг повідомила, що були прийняті певні зміни в законі, які повинні полегшити процедуру прийняття громадян України на роботу. Крім того вона нагадала, що українці можуть переглядати вакансії на урядовому порталі праці oferty.praca.gov.pl. Користуватися сайтом можна як польською, так і українською мовами.

За результатами дослідження, яке провело польське Міністерство сім’ї та соціальної політики, в 2022 році Польщі не вистачатиме кадрів близько 30 професій. Виникне потреба і в працівниках без досвіду роботу, і у фахових робітниках. Тож українці зможуть шукати пропозиції роботи в багатьох галузях – будівництво, промисловість, харчова сфера, медицина, освіта.

Робота в торгівлі

Однією зі сфер, де можуть знайти роботи більше 10 тисяч людей з України, являється торгівля. 

Наприклад, німецький рітейлер Aldi планує створити у Польщі близько 800 нових робочих місць. Заробітна плата стартує від 3,4 тис злотих. Її розмір залежатиме від займаної посади та досвіду роботи. В іншій мережі супермаркетів Biedronka вже працює близько 2 тис українців, що втекли від війни на Україні. Компанія пропонує хорошу заробітну плату та особливу допомогу сім’ям своїх співробітників. Готова наймати на роботу українців Żabka. А в торговельній мережі Lidl заявили, що громадяни України будуть отримувати таку саму зарплату, як і поляки. А компанія Jysk допомагає знайти роботу працівникам з українських магазинів мережі.

Робота в медичній сфері

Відомі медичні компанії Польщі Lux Med та Centrum Medyzcne Damiana шукає на роботу в своїх закладах працівників з України. Вони пропонують не тільки працевлаштування, а й допомогу у визнанні дипломів. На роботу запрошують як медичний персонал (лікарів, медсестер), так адміністративних працівників (на рецепцію, у колл-центр, IT-спеціалістів). 

Крім того готові прийняти на роботу українців і багато невеликих підприємств та локальних фірм. 

Сайти для пошуку вакансій

Оголошення по пошуку роботи слід шукати на спеціалізованих сайтах. Пропонуємо деякі з них:

За даними Міністерства праці та соціальної політики на початок травня 2022 р. вже більше 102 тисяч українців офіційно працевлаштовані в Польщі. Сподіваємося, що наша стаття була для вас корисною і скоро теж знайдете роботу!