1. Strona główna
 2. Blog
 3. 300 злотих для школярів. Хто може їх отримати та як подати заявку?
obrazek wpisu

300 злотих для школярів. Хто може їх отримати та як подати заявку?

obrazek autora

30.07.2022

Міністерство сім’ї та соціальної політики Польщі розпочало прийом заявок на отримання 300 злотих за програмою «Dobry start» на школярів. Хто може їх отримати та за яких умов?

Урядова програма «Добрий старт» – це інвестиція в освіту польських дітей. Це одноразова допомога в розмірі 300 злотих для всіх учнів, які починають навчальний рік. В 2022 році цією програмою можуть скористатися більше 4,4 млн студентів. Нижче ми розглянемо, хто може подати заяву на отримання цих коштів. І чи стосується це українців, які втекли до Польщі від війни в Україні?

Хто може отримати грошову підтримку в розмірі 300 злотих?

Допомога «Добрий старт» від польського уряду призначається один раз на рік для дітей віком до 20 років, які починають навчальний рік. Важливо також, якщо ви є батьками або опікунами дитини з інвалідністю, тоді допомога надається до 24 років.

Ці кошти можна витратити на стартовий набір для школи: шкільне приладдя, підручники або одяг.

Варто зазначити, що допомога не виплачується дітям, які відвідують дитячий садок, та дітям, які проходять річну підготовку до дитячого садка, так звану “зерувку”. 

Програма не включає студентів.

Хто може подавати заяву за програмою «Добрий старт»?

 • Батьки:
  • якщо за дитиною одночасно доглядають обидва батьки, то за отриманням допомоги має звертатися один із них. Якщо обидва подадуть заявку, перевагу отримає перший;
  • коли дитина проживає з одним з батьків, то заяву подає той із них, хто фактично здійснює догляд за дитиною;
  • якщо дитина – згідно з рішенням суду – перебуває під почерговим опікуванням обох батьків, кожен з них може подати заяву і отримати хорошу стартову допомогу в розмірі 150 злотих.
 • Фактичний опікун дитини, тобто особа, яка піклується про дитину та подала до суду заяву про її усиновлення,
 • Законний опікун дитини – особа, якій судом доручено піклування про дитину,
 • Повнолітній учень, який не перебуває на утриманні своїх батьків, оскільки батьки померли або має від них встановлену виплату аліментів,
 • Самостійна особа, яка вийшла з прийомної сім’ї, сімейного дитячого будинку, опікувально-виховного закладу або регіонального опікувально-виховного центру.

Допомога «Dobry Start» на отримання 300 злотих також доступна дітям, які перебувають під опікою в спеціалізованому опікувально-виховному закладі. У цих випадках заяву на отримання пільги «Добрий старт» можуть подати:

 • особа, яка керує сімейним дитячим будинком,
 • директор опікувально-виховного закладу,
 • директор обласного опікувально-виховного закладу.

Що робити, щоб отримати виплату?

Для отримання фінансової підтримки подайте заявку в електронному вигляді. Онлайн-заявки можна подати з 1 липня до 30 листопада через інформаційно-сервісний портал Emp@tia за адресою https://empatia.mpips.gov.pl/, через електронний банкінг або портал PUE ZUS.

Важливо!

Після 30 листопада ви також зможете оформити пільгу за програмою «Добрий старт» через сайт PUE ZUS. Але тільки в тому випадку, якщо дитина старше 20 років отримає листок непрацездатності після 30 листопада.

У заяві, крім інших даних, необхідно вказати:

 • номер банківського рахунку, на який ви хочете отримати виплату допомоги,
 • адресу електронної пошти та номер телефону, який буде потрібний для зв’язку щодо заявки та, можливо, для налаштування вашого профілю на порталі Платформи електронних послуг (PUE) ZUS.

Чи можуть українці скористатися програмою Dobry Start та отримати 300 злотих?

Так! Право на отримання фінансової допомоги від польського уряду за програмою «Dobry start» можуть також іноземці, які отримують допомогу 500+: іноземці, що мають карту побиту з доступом до ринку праці, а також українці, які заїхали в Польщу після 24 лютого, і у яких є номер PESEL.
Нагадуємо, що українські біженці, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 р., тікаючи від військових дій на Україні, мають право отримувати грошову допомогу від держави на виховання дітей. Тут ви можете прочитати, як отримати кошти за програмою 500+.