1. Strona główna
  2. Blog
  3. 76% jeżdżących konno chce gazetek promocyjnych
obrazek wpisu

76% jeżdżących konno chce gazetek promocyjnych

obrazek autora

12.09.2023

Wraz z nadejściem września i rozpoczęciem roku szkolnego, wielu rodziców rozważa różne opcje zajęć dodatkowych dla swoich dzieci. Jednym z ciekawych wyborów, który może dostarczyć wiele radości, jest jazda konna. To hobby, które umożliwia kontakt ze zwierzętami, uczy odpowiedzialności i zapewnia niezbędną dawkę ruchu. 

Postanowiliśmy zapytać użytkowników Mojej Gazetki, czy oni lub ich bliscy interesują się jazdą konną i jakie wydatki wiążą się z regularnym bywaniem w stadninie.

Co czwarty badany jeździ konno?

Po zakończeniu ankiety okazało się, że w przybliżeniu co czwarty użytkownik naszej aplikacji jeździ konno lub mieszka z osobą, która to robi.

Najczęściej jeździ sam ankietowany lub ankietowana (ok. 52%) oraz jedno dziecko (ok. 44%). Rzadziej partner lub partnerka albo więcej niż jedno dziecko — odpowiednio 14% i 9,3%.

Jak często trzeba bywać w stadninie, by uważać się za osobę jeżdżącą konno?

Co prawda 25,3% ankietowanych zadeklarowało, że przynajmniej jedna osoba z ich gospodarstwa domowego jeździ konno, ale okazało się, że najliczniejsza część tej grupy, bo ok. 37%, robi to okazjonalnie — nieregularnie i rzadziej niż 1 raz w miesiącu. Jednak druga najpopularniejszą odpowiedź jest już całkiem odwrotna. Prawie 35% przyznało, że średnio jeżdżą raz na tydzień.

Najmniej osób zadeklarowało, że jeździ 1 raz w miesiącu lub rzadziej niż 1 raz w miesiącu, ale regularnie — po nieco ponad 2%.

To wyniki średnie w przeliczeniu na jedną osobę jeżdżącą konno. Przykładowo, jeśli w rodzinie są 3 osoby, z czego jedna jeździ konno 1 raz w tygodniu, druga 3 razy w tygodniu, a trzecia wcale, średnio jedna osoba jeździ 2 razy w tygodniu.

Jakie wydatki wiążą się z jazdą konną?

Jazda konna uchodzi za kosztowne hobby. Wyniki naszej ankiety trochę podważają tę tezę. Średnie roczne wydatki związane z jazdą konną w gospodarstwie domowym w przeliczeniu na jedną osobę, która jeździ, najczęściej mieściły się w granicach 500 zł — taką odpowiedź wskazało ponad 40%. Drugą najpopularniejszą odpowiedzią był zakres 500-1000 zł, który wskazało prawie 26%.

Jedynie nieco ponad 9% wybrało odpowiedź zawierającą najwyższą kwotę i przyznało, że wydaje rocznie więcej niż 6 tys. zł.

Wybierane odpowiedzi dotyczące poziomu wydatków wydają się w pewnym stopniu pokrywać z odpowiedziami na temat częstotliwości jazdy — więcej badanych jeździ rzadziej, więc wydaje mniej.

Mimo że ok. 2/3 ankietowanych wydaje na swoje hobby rocznie mniej niż 1000 zł, nie da się ukryć, że są to zauważalne koszty — zwłaszcza na początku, gdy trzeba kupić wiele rzeczy jednocześnie. Okazuje się jednak, że to nie sprzęt jest najdroższym elementem. Prawie 63% badanych wskazało, że najwięcej wydaje na zajęcia z jazdy. Dla ponad 16% największym kosztem są opłaty za stajnię/ stadninę, a dopiero niecałe 12% najwięcej wydaje na akcesoria i produkty dla jeźdźca.

Gdzie najczęściej zaopatrują się osoby jeżdżące konno?

Nasi ankietowani zdecydowanie najchętniej stawiają na sklepy internetowe (ok. 46%) i stacjonarne (ok. 30%). Część z nich dostaję lub od kupuje sprzęt od jeżdżącej rodziny i znajomych (ok. 12%), a jedynie 7% szuka go na OLX.

Czy sklepy dla jeźdźców powinny wydawać gazetki promocyjne?

Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Dużą część badanych, bo prawie 71%, interesują promocje na akcesoria niezbędne do uprawiania jeździectwa, niestety ze świecą szukać sklepów, które publikowałyby gazetki promocyjne. Szkoda, bo przeglądałoby je niemalże 76% ankietowanych jeżdżących konno!

Najbardziej chcieliby zobaczyć gazetki takich sklepów, jak Horse and Pony, Horze, Konik, Candy Horse — każdy z nich zanotował ponad 40% wskazań.

Wyniki nie sumują się do 100%, ponieważ respondenci mogli wybrać więcej niż 1 odpowiedź.

Demografia

Ponad 84 % ankietowanych to kobiety.

Ponad 45% badanych to osoby w wieku 35-44 lat.

Największa grupa ankietowanych mieszka w miejscowościach poniżej 10 tys. mieszkańców — ponad 27%.

Szczegóły badania

Ankieta została przeprowadzona na grupie 86 użytkowników aplikacji Moja Gazetka w dniach 7-11.9.2023.

O Mojej Gazetce

Moja Gazetka jest jednym z liderów na rynku bezpłatnych aplikacji do przeglądania aktualnych gazetki promocyjnych. Obecnie w aplikacji można znaleźć gazetki ponad 100 sklepów, a każdego miesiąca korzysta z niej ponad 600 tys. unikalnych użytkowników.