1. Strona główna
  2. Blog
  3. Zakupy na wakacjach – co warto przywieźć z urlopu?
obrazek wpisu

Zakupy na wakacjach – co warto przywieźć z urlopu?

obrazek autora

07.07.2023

Wiele osób, jadąc na wakacje, kupuje spore zapasy jedzenia, kosmetyków, a nawet ubrań na drogę i na pobyt. Ale na zakupy warto iść także na urlopie – przeczytaj, co polecamy kupić na wakacjach w Polsce i za granicą!

Co warto kupić na wakacjach? Lokalne smakołyki

Globalizacja sprawia, że coraz ciężej znaleźć unikalne produkty, dostępne lokalnie, jednak wciąż jest to możliwe. Zwłaszcza w niesieciowych sklepach i na bazarach wciąż można znaleźć wyśmienite produkty, które zachwycają autentycznym smakiem.

Takie produkty to m.in. konfitury, miody, przetwory warzywne, słodycze, mieszanki przypraw itp. To prawda, że dżem figowy, fetę czy curry można dostać w każdym supermarkecie, jednak ich smak jest całkiem inny niż ich odpowiedników z lokalnej produkcji.

Co warto kupić na wakacjach? To, co jest tańsze niż w Polsce

Jeśli jedziecie na wakacje samochodem i macie trochę wolnego miejsca, warto rozejrzeć się za możliwością zrobienia zapasów produktów, których używacie na co dzień. Każdy kraj ma inną specyfikę, innych konsumentów, a więc inne strategie ustalania cen.

Może się okazać, że w miejscu, gdzie spędzacie urlop, tańsze są środki czystości, ulubione kosmetyki, makarony, przetwory itp. Możliwe też, że są w tych samych cenach, ale dużo wyższej jakości niż w Polsce, np. oliwa i wino we Włoszech, przetwory z papryki w Węgrzech itp.

Co warto kupić na wakacjach? Oryginalne pamiątki

Niestety większość magnesów, koszulek, figurek i innych pamiątek na bazarach i straganach pochodzą z chińskiej produkcji i w rzeczywistości mają niewiele wspólnego z odwiedzanym miejscem.

Warto zapuścić się do mniej turystycznej dzielnicy, na bazar dla lokalsów czy do pobliskiej wioski i poszukać prawdziwego rękodzieła. Rzemieślnicy zajmują się m.in. produkcją mydła, suszonych ziół, przedmiotów z drewna, ręcznie malowanych obrazków, wyszywanych tekstyliów i wieli, wielu innych, pięknych rzeczy, które przydadzą się na co dzień w Waszych domach.

Robisz zakupy spożywcze na wakacjach?

Choć wakacje mają być chwilą odpoczynku od rutyny zwykłego, codziennego życia, są nawyki, z których nie warto rezygnować nawet na urlopie. Takim nawykiem jest przeglądanie gazetek promocyjnych przed zakupami. Zwłaszcza jeśli na urlopie sami zajmujecie się przygotowywaniem jedzenia – robicie śniadania, gotujecie obiady.

Na wakacjach w Polsce najwygodniej korzystać z Mojej Gazetki i nie martwić się o gazetki papierowe. Korzystając z funkcji lokalizacji, możecie łatwo sprawdzić, jakie sklepy znajdują się w Waszej okolicy oraz gdzie najbliżej znajduje się Wasz ulubiony supermarket.

Niektóre sklepy w kurortach i turystycznych miejscowościach na czas wakacji są wyłączone z ogólnopolskich promocji. Z tego powodu tym bardziej warto wnikliwie studiować gazetki i zapoznawać się z lokalnymi okazjami.

Gazetki promocyjne to jednak nie tylko domena Polaków. W prawie każdym kraju sklepy publikują gazetki promocyjne online oraz współpracują z aplikacjami gazetkowymi. Również nasze aplikacje znajdziecie w kilku krajach:

  • Moje Letáky w Czechach: mojeletaky.cz
  • Moje Letáky w Słowacji: mletaky.sk
  • Love Sales w Ukrainie: lovesales.com.ua
  • Mano akcijos w Litwie: manoakcijos.lt
  • Reducerile Mele w Rumunii: cataloagedeoferte.ro