1. Strona główna
 2. Blog
 3. Zakupy z dowozem – porównanie Auchan, Tesco, Carrefour i innych
obrazek wpisu

Zakupy z dowozem – porównanie Auchan, Tesco, Carrefour i innych

obrazek autora

25.09.2019

Zakupy z dowozem to wygodna alternatywa dla stania w kolejce. Wiele supermarketów oferuje dowóz internetowego zamówienia pod wskazany adres, a oferta każdego z nich jest nieco inna od pozostałych. Zobacz, z jakiej oferty możesz skorzystać w swojej okolicy.

Zakupy z dowozem Carrefour

Zakupy z dowozem w Carrefour nie są jeszcze dostępne w całym kraju. Z usługi mogą skorzystać mieszkańcy Warszawy i okolic, Katowic, Chorzowa, Sosnowca i Krakowa.

Koszt dostawy zakupów zamówionych online jest uzależniony od ich wartości i wynosi:

 • 19,90 – przy zakupach do 100 zł
 • 9,90 zł – przy zakupach od 100 do 180 zł
 • 0 zł – przy zakupach powyżej 180 zł

Jednak poza standardową dostawą przez pracowników Carrefour, sieć oferuje jeszcze kilka innych sposobów na otrzymanie lub odebranie swoich zakupów:

 • SąSiatki – program pomocy sąsiedzkiej opisany przez nas tutaj
 • Coolomat – odbiór z chłodzonych „paczkomatów” na terenie Warszawy
 • Odbiór w punkcie Carrefour – osobisty odbiór przygotowanego zamówienia
 • Carrefour Drive – osobisty odbiór, gdzie zamówienie jest pakowane prosto do bagażnika

Zakupy z dowozem Auchan Direct

Auchan Direct działa obecnie jedynie w Warszawie i okolicach. Na liście są takie miejscowości jak Łomianki, Babice, Izabelin, Marki, Ząbki, Podkowa Leśna, Brwinów, Otrębusy, Komorów  i okolice, Nadarzyn i okolice, Prażmów, Wołomin, Zielonka, Kobyłka, Wólka Kosowska i okolice, Łoś i okolice, Grójec i okolice, Legionowo i okolice, Nieporęt i okolice, Jabłonna, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Raszyn, Michałowice, Ożarów Mazowiecki, Konstancin-Jeziorna, Magdalenka, Lesznowola, Zalesie Górne i okolice, Głosków i okolice, Góra Kalwaria i okolice, Grodzisk Mazowiecki  i okolice oraz Milanówek.

Dostawa z Auchan jest możliwa dla zakupów za min. 100 zł, a jej koszt jej uzależniony od wybranego terminu:

 • Dostawa tego samego dnia – 25 zł
 • Dostawa w kolejne dni – 19,90 zł

Poza dostawą do domu Auchan oferuje również bezpłatny odbiór w Punktach Auchan oraz zewnętrznych punktach, którymi tak naprawdę są Coolomaty, w cenie 5 zł.

Zakupy z dowozem Tesco

Usługa transportu zakupów z Tesco jest dostępna w większości dużych polskich miast i ich okolicach. Zakupy z dowozem zamówimy więc w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Gliwicach, Bielsku-Białej, Krakowie, Katowicach, Rudzie-Śląskiej, Szczecinie, Bydgoszczy, Tychach oraz Gdyni.

Koszt dostawy mieści się w zakresie 11,49-23,49 zł, a jest uzależniony od miasta i wybranego terminu. Podobnie, jak konkurencja, Tesco oferuje także możliwość odebrania zamówienia internetowego osobiście, co nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Na uwagę zasługuje fakt, że od niedawna w usłudze Tesco Ezakupy używane są niemal wyłącznie papierowy torby.

Zakupy z dowozem Piotr i Paweł

Swoją ofertę dostawy przygotowała także sieć Piotr i Paweł. Niestety na stronie nie znajdziemy informacji o miastach, w jakich można skorzystać z zakupów z dowozem. Należy sprawdzić wybrany adres, wpisując kod pocztowy.

Zamówienia są realizowane od kwoty 80,00 zł, a cennik dostawy jest przejrzysty i naprawdę atrakcyjny:

 • Zakupy do 199,99 zł – 9,99 zł
 • Zakupy za 200-249,99 zł – 4,99 zł
 • Zakupy powyżej 250 zł – bezpłatna dostawa

Dodatkowo realizowane są również zamówienia z odbiorem w Coolomatach. Minimalna kwota to 50 zł, a dostawa jest bezpłatna.

Zakupy z dowozem – sklep internetowy Frisco

Frisco to internetowy supermarket, który oferuje dostawę na terenie całego kraju. Marka deklaruje, że ceny są utrzymywane na poziomie cen w supermarketach, co dodatkowo zachęca do zakupów. Z uwagi na brak placówek stacjonarnych, Frisco nie umożliwia odbioru osobistego.

Dostawa na terenie Warszawy i okolic jest realizowana za pomocą samochodów dostawczych – Frisco Vanów i jest uzależniony od wartości zakupów oraz “poziomu” kupującego. Jasno wyjaśnia to tabela na stronie Frisco:

Tabela pochodzi ze strony www.frisco.pl

Dostawa do Coolomatu jest bezpłatna.

Dla osób, które mieszkają poza Warszawą, cennik jest dużo prostszy. Dostawa jest realizowana przez kurierów DPD i kosztuje:

 • 13 zł – przy zakupach do 300 zł i płatności z góry
 • 15 zł – przy zakupach do 300 zł i płatności przy odbiorze
 • 0 zł – przy zakupach powyżej 300 zł

Zakupy z dowozem w wielu sklepach jednocześnie – Szopi

Ciekawym rozwiązaniem jest również zlecenie zakupów w ulubionych supermarketach zewnętrznemu dostawcy – takie rozwiązanie oferuje Szopi. Aktualnie można zlecić zakupy w Biedronce, Lidlu, Auchan i Carrefour, a usługa jest dostępna w Warszawie, Krakowie i okolicach oraz Wrocławiu i okolicach.

Zakupy z Szopi dostarczane są nawet w 2 godziny lub na wybraną porę, a koszt dostawy to:

 • Za zakupy do 60 zł – 15,90 zł
 • 60-250 zł – 9,90 zł
 • Powyżej 250 zł – 0,00 zł

Koszt dostawy dotyczy zamówienia z jednego sklepu, więc zamawiając produkty z kilku sklepów jednocześnie, do zapłacenia wyjdzie więcej. Ponadto, Szopi dolicza dodatkową opłatę za dostarczenie towarów, których łączna waga w 1 zamówienia wynosi więcej niż 40 kg. Ta opłata to 10 zł za każde kolejne 10 kg.