1. Strona główna
  2. Blog
  3. Planujesz zakupy przed sylwestrem? Przeczytaj o zmianach w sklepach!
obrazek wpisu

Planujesz zakupy przed sylwestrem? Przeczytaj o zmianach w sklepach!

obrazek autora

29.12.2020

Planujesz ostatnie zakupy w tym roku? Koniecznie sprawdź, jakie zmiany szykują sklepy na kilka ostatnich dni 2020. To m.in. wyprzedaże, zmienione godziny funkcjonowania sklepów i ograniczenia sprzedaży niektórych artykułów.

Biedronka i Kaufland wydłużają godziny pracy

Przedstawiciele sieci Biedronka oraz Kaufland poinformowali, że sklepy obu z nich w okresie sylwestrowo-noworocznym będą otwarte w innych godzinach niż zazwyczaj. Wszystko po to, aby jak największa liczba klientów była w stanie zaopatrzyć się w niezbędne produkty bezpiecznie i wygodnie.

Godziny otwarcia sklepów Biedronka:

  • 28-30 grudnia — całodobowo lub przynajmniej do 23:00 (w zależności od sklepu)
  • 31 grudnia — do 19:00
  • 1 i 3 stycznia — zamknięte
  • 2 stycznia — bez zmian lub przynajmniej do 23:00 (w zależności od sklepu)

Godziny otwarcia sklepów Kaufland:

  • 28-30 grudnia — całodobowo lub przynajmniej do 23:00 (w zależności od sklepu)
  • 31 grudnia — do 18:00 (sklep w Przemyślu do 16:00)
  • 1 i 3 stycznia — zamknięte

Przed wizytą w wybranym sklepie warto upewnić się, w jakich godzinach będzie otwarty. Informacji można szukać m.in. na stronach sieci, zapytać mailowo lub na Facebooku.

OBI nie będzie sprzedawać sztucznych ogni

Sieć marketów budowlanych OBI poinformowała, że rezygnuje ze sprzedaży sztucznych ogni. Wszystko w trosce o środowisko oraz dobro zwierząt.

Dla wielu osób może to być decyzja niezrozumiała, jednak fakty mówią za siebie — fajerwerki są szkodliwe na wiele sposobów. 

Zdecydowana większość psów reaguje na wybuchy ogromnym stresem — niezależnie od tego, czy „nocują” na podwórku, czy w mieszkaniu. Są wtedy przerażone, więc nic dziwnego, ze coraz więcej osób rezygnuje ze sztucznych ogni właśnie dla ich dobra.

Z kolei wg niemieckiej Federalnej Agencji Środowiska co roku przez sylwestrowe sztuczne ognie uwalnia się do atmosfery mnóstwo zanieczyszczeń! Ile? Około 15,5% ogółu drobnych pyłów, które dostają się do atmosfery w skali roku w wyniku ruchu drogowego. Nie znaleźliśmy podobnych badań na temat Polski, jednak nie ma też powodów, by twierdzić, że krajowe fajerwerki są bardziej łaskawe dla powietrza.

Lidl organizuje wyprzedaż do 80%

Lidl postanowił przyciągnąć klientów sporymi wyprzedażami. Od wtorku 29 grudnia artykuły przemysłowe i odzież w sklepach stacjonarnych będą tańsze nawet o 80%.

Pełna lista produktów objętych promocją dostępna jest na tej stronie.