Przepis na Shoyu ramen

Przepis na Shoyu ramen. Czyli Jak ugotować i jak przygotować Shoyu ramen.
16 składników1h 30min
Ciężki
2 porcje
Wszystkie przepisy od Top Gar
Top Gar52 przepisy

Możesz oznaczać produkty, które posiadasz w domu kwadratami po lewej stronie

Zdjęcię przepisu
Przygotowujemy tare. Kombu wkładamy do mniejszego pojemnika, następnie zalewamy je 50 ml mirinu oraz 450 ml sosu sojowego. Całość szczelnie zamykamy i wkładamy do lodówki na całą noc.
Zdjęcię przepisu
Przekładamy do małego rondelka nasze tare, które po czym podgrzewamy na niewielkim ogniu, do 70 stopni celsjusza, następnie wyławiamy kombu.
Zdjęcię przepisu
Do garnuszka wkładamy 25 g katsuobushi, wyłączamy ogień i pozwalamy całości przestygnąć przez 40 minut. Tare następnie przelewamy przez sitko.
Zdjęcię przepisu
Przygotowujemy bulion. Do garnka lub szybkowara wkładamy kurczaka, następnie zalewamy go zimną wodą. Kości gotujemy na wysokim ogniu w przypadku szybkowaru, lub średnio wysokim w przypadku garnka, wyławiając co jakiś czas powstałe szumowiny.
Zdjęcię przepisu
Do dużego garnka wrzucamy skórę z kurczaka, wlewając niewielką ilość wody, po czym gotujemy całość na niewielkim ogniu przez 30 minut.
Zdjęcię przepisu
Po kilku minutach gotowania kurczaka i wyłonieniu szumowin, zmniejszamy moc, dolewamy wody, po czym kurczaka gotujemy dalej przez 6 godzin z niewielką mocą. W przypadku szybkowaru bulion gotujemy 40 minut pod wysokim ciśnieniem, po czym pozwalamy naturalnie wyrównać ciśnienie przez 30 minut.
Zdjęcię przepisu
Do bulionu wkładamy aromatyzery w postaci 50 g cebuli oraz 50 g marchewki, następnie wszystko gotujemy na niewielkim ogniu przez godzinę bez przykrycia.
Zdjęcię przepisu
Bulion przecedzamy przez podwójne sitko, podgrzewamy wodę na makaron, którą przy okazji ogrzewamy miskę w której będziemy składać ramen. Następnie w garnku z wodą na makaron blanszujemy szpinak przez kilkadziesiąt sekund, który potem opłukujemy zimną wodą.
Zdjęcię przepisu
Przy pomocy palnika podgrzewamy chashu.
Zdjęcię przepisu
Z miski wylewamy wodę, dokładnie ją osuszamy, następnie do miski wlewamy 15 g smalcu wieprzowego lub oleju z chashu, 30 ml tare oraz 350 ml bulionu.
Zdjęcię przepisu
Makaron gotujemy w sitku przez minutę, po czym kładziemy go w misce.
Zdjęcię przepisu
W misce układamy przekrojone jajko ajitama, podgrzane palnikiem chashu, zieloną cebulkę, menme, prażone arkusze nori oraz szpinak.
Zdjęcię przepisu
Smacznego!
Link do przepisu:
Przepis na chashu:
&t=0s Przepis na dojrzewające tare:
&t=782s Więcej przepisów znajdziesz na: https://www.youtube.com/@TopGar
Gotowe!Przepisy ukończony, możesz teraz cieszyć się daniem.

Zobacz inne przepisy

Kupuj mądrze z naszą aplikacją

Pobierz w Google Play
Pobierz w Google Play