1. Strona główna
  2. Blog
  3. Експерти протестували 20 різних пральних засобів. Їх не варто купувати
obrazek wpisu

Експерти протестували 20 різних пральних засобів. Їх не варто купувати

obrazek autora

4 czerwca 2023

Хороший пральний засіб має видаляти стійкі плями, мати свіжий запах і надавати сяячу білизну – принаймні цього хочуть усі споживачі. Але наскільки якісні пральні засоби, які ми купуємо в магазинах?

Stiftung Warentest (німецька споживча організація та фонд, який займається неупередженим дослідженням і порівнянням товарів і послуг) перевірив понад 20 пральних засобів для кольорової білизни, як рідких, так і порошкових. Ось результати.

Було перевірено пральні засоби, доступні в супермаркетах

Stiftung Warentest уважніше розглянув 20 миючих засобів для кольорових речей. Споживча організація вивчала різні засоби протягом шести місяців.

Для цілей дослідницького звіту понад 450 упаковок рідких і порошкоподібних миючих засобів було анонімно придбано в магазинах, а потім роздано 57 домогосподарствам. Це було необхідно для того, щоб забезпечити гарне відображення повсякденного використання. Миючі засоби протестовані на футболках, махрових рушниках і кухонних рушниках.

Більше 10 000 плям, таких як трава, кров і червоне вино, були нанесені на текстиль, щоб справді переконатися в ефективності прання кольорових миючих засобів, повідомляє HEIDELBERG24.

Який пральний засіб кращий?

За даними Stiftung Warentest, порошкові пральні засоби ефективніші, ніж рідкі. Майже кожен другий рідкий засіб для прання має оцінку «достатньо», лише чотири отримують оцінку «добре».

Вражає і результат випробування пральних засобів, призначених для делікатних тканин. Ці пральні засоби зазвичай не містять ароматизаторів і вважаються особливо ніжними для чутливої ​​шкіри. Але: «Немає жодних ознак подразнення шкіри – ні з чутливими пральними засобами, ні з іншими засобами. Коли справа доходить до видалення бруду та плям, жоден із делікатних миючих засобів не був переконливим», – підсумовує Stiftung Warentest.

Найгірші засоби для прання

Найгірші засоби для прання – рідкі продукти. Вони поширюють плями замість того, щоб їх видаляти.
Ми читаємо, що миючі порошки «зазвичай мають кращу ефективність прання, особливо від забруднень, а часто також і від стійких плям». Деякі рідкі засоби для прання навіть поширюють бруд на текстильних виробах замість того, щоб виполіскувати їх. Деякі пральні засоби навіть дуже погано видаляють плями при 40-градусному циклі прання. Ще один недолік: коли мова заходить про пральний засіб, багато споживачів потрапляють у дорогу пастку дозування.

Stiftung Warentest рекомендує використовувати сильні пральні засоби для сильно забрудненої білизни. Але будьте обережні: такі пральні засоби з часом можуть призвести до тьмяніння кольорових речей!

Тож які засоби для прання кольорової білизни найкращий?

За даними Stiftung Warentest, серед пральних засобів для кольорової білизни кращими є порошки Persil, Domol і Ariel (оцінка «добре»). Серед рідких засобів добре показує Formil Color від Lidl. Експерти приходять до дивовижних висновків.

А ми в свою чергу нагадуємо, що за допомогою Moja Gazetka та Love Sales легко знайти пральні засоби за дісйно вигідною ціною.

Дізнайтеся також, як екологічно, просто та дешево зробити прибирання дому.