1. Strona główna
  2. Blog
  3. Bezpieczne wyjście do sklepu dzięki udostępnianiu listy zakupów!
obrazek wpisu

Bezpieczne wyjście do sklepu dzięki udostępnianiu listy zakupów!

obrazek autora

15.04.2020

Użytkownicy Mojej Gazetki mogą od niedawna korzystać z nowej funkcji — udostępniania listy zakupów. W sytuacji, gdy nie wszystkie osoby mogą pozwolić sobie na bezpieczne wyjście do sklepu, udostępnianie listy może być szczególnie pomocne!

Udostępnienie listy zakupów nie wymaga logowania, jest proste i intuicyjne. To tylko kilka kliknięć, które pozwolą innym zrobić bezpieczne zakupy dla tych, którzy nie powinni robić ich samodzielnie.

Pokaż babci i dziadkowi…

…oraz innym bliskim osobom, które nie powinny obecnie mieć styczności z potencjalnie chorymi ludźmi. Także, jeśli jesteś wolontariuszem, zapoznaj z aplikacją swoich podopiecznych.

Dlaczego nasza aplikacja pomaga w bezpiecznych zakupach? Osoby starsze czy chorujące mogą zrobić zakupy całkowicie bezkontaktowo!

Jak udostępnić listę zakupów?

Pierwszym krokiem jest stworzenie listy zakupów w aplikacji. Do listy można dodać zarówno konkretne produkty z gazetek, jak i dopisywać własne pozycje. Dokładną instrukcję tworzenia listy zakupów opisaliśmy tutaj.

Następnie gotową listę należy udostępnić osobie, która będzie te zakupy robić. Należy otworzyć wybraną listę i dotknąć przycisku „Udostępnij” w prawym górnym rogu ekranu. Pojawią się wtedy dwie opcje: udostępnienie listy oraz możliwość skopiowania linku.

  • Udostępnienie listy pozwala szybko przesłać je smsem, emailem, na Messengerze oraz za pośrednictwem innych aplikacji zainstalowane na telefonie.
  • Z kolei kopiowanie linku umożliwia wklejenie go i przekazanie dalej w dowolny sposób.

Po udostępnieniu lista zostanie oznaczona napisem „Udostępniona”.

Dwa proste kroki, aby udostępnić listę zakupów — wybierz listę, wybierz sposób udostępniania i gotowe!

Jak odebrać udostępnioną listę zakupów?

Osoba, która otrzymuje dostęp do czyjejś listy zakupów, ma do wyboru dwie opcje:

  • Dodać listę do swojej aplikacji i wracać do niej w dowolnym momencie.
  • Jedynie wyświetlić listę, co nie skutkuje dodaniem jej do aplikacji.

Mamy nadzieję, że nowa funkcja Mojej Gazetki pozwoli Wam na bezpieczniejsze, sprawne i szybkie zakupy! Całą instrukcję obsługi naszej aplikacji znajdziecie tutaj.