1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jak zbierać punkty w nowym programie Kauflandu?
obrazek wpisu

Jak zbierać punkty w nowym programie Kauflandu?

obrazek autora

17 czerwca 2023

Każda większa sieć handlowa ma własną aplikację i kartę lojalnościową. Do ich grona dołączył także Kaufland, który jeszcze do niedawna był partnerem w programie Payback.

Dla jednych to dobra wiadomość i szansa na większe oszczędności. Dla innych to problem i konieczność instalowania kolejnej aplikacji. Na szczęście w Mojej Gazetce mamy rozwiązanie, dzięki której kolejny program lojalnościowy przyniesie jedynie zysk. O wszystkim piszemy poniżej.

Kaufland zakończył współpracę z programem Payback

Po latach zbierania puntów w ramach programu Payback klientów sieci Kaufland spotkała przykra niespodzianka – sieć zrezygnowała z uczestnictwa w programie. Konsumenci mogli wykorzystać swoje punkty w Kauflandzie do 30 kwietnia 2023.

Przedstawiciele sieci tłumaczą, że wycofanie się z programu jest podyktowane międzynarodową strategią, która przewiduje ujednolicenie programu punktowego we wszystkich sklepach Kaufland, niezależnie od kraju. Program Payback w Kauflandzie został więc zastąpiony przez własny, autorski program lojalnościowy sieci.

Jak zbierać punkty w nowym programie Kauflandu?

Karta lojalnościowa Kaufland Card dostępna jest w dwóch wariantach: cyfrowym w aplikacji oraz klasycznym, plastikowym.

Karta cyfrowa dostępna jest w aplikacji Kaufland, wystarczy pobrać ją i zarejestrować się w programie.

Z kolei kartę fizyczną, plastikową można odebrać w kasie lub w punkcie informacyjnym. Taką kartę również trzeba zarejestrować. Można to zrobić, skanując kartę w terminalu lub aktywować ją przez internet na stronie kaufland.pl

Na jednym koncie można zarejestrować do 5 kart, więc każdy z domowników może dostać własny egzemplarz.

Co jeszcze daje nowy program lojalnościowy Kauflandu?

Nowy program lojalnościowy sieci przypomina programy innych większych sieci. Użytkownikom umożliwia korzystanie z różnorodnych ofert:

  • Losowanie indywidualnych promocji
  • Promocje od partnerów tygodnia
  • Promocje tylko dla zarejestrowanych użytkowników
  • Możliwość zbierania punktów i wymieniania ich na kupony rabatowe

Czy trzeba mieć przy sobie kartę lojalnościową Kaufland?

Aby korzystać z benefitów, jakie oferuje nowy program lojalnościowy Kauflandu, koniecznie jest skanowanie karty podczas zakupów. Nie oznacza to jednak, że trzeba nosić w portfelu fizyczną kartę ani nawet mieć na telefonie aplikację sklepu.

W Mojej Gazetce możesz przechowywać karty lojalnościowe wszystkich sklepów, również kartę Kaufland Card. Nie musisz wypychać portfela kartami na punkty, nie musisz ściągać dziesiątek aplikacji.

Jak działają karty lojalnościowe w Mojej Gazetce?

Aby dodać kartę, najpierw musisz zalogować się do aplikacji. Można zalogować się korzystając ze swojego adresu e-mail albo przez konto Google (Gmail) lub Apple (Sign in with Apple).

Logowanie jest konieczne dlatego, że karty lojalnościowe w aplikacji są zapisywane na koncie użytkownika. To gwarancja, że karty lojalnościowe nie przepadną w razie np. awarii telefonu lub reinstalacji aplikacji.

Po zalogowaniu dotknij symbolu karty, którą chcesz dodać lub wybierz opcję: Inna karta”, jeśli nie znajdziesz na liście tego, czego potrzebujesz.

Co istotne, funkcja dodawania kart lojalnościowych służy do dodawania do aplikacji kart, które już posiadasz. Nie można w ten sposób zarejestrować się w programie lojalnościowym jako nowy użytkownik, użytkowniczka.

Szczegółową instrukcję dodawania kart lojalnościowych znajdziesz na stronie: https://mojagazetka.com/instrukcja-obslugi-aplikacji/#karty_lojalnosciowe 

Zdjęcie: https://firma.kaufland.pl