1. Strona główna
  2. Blog
  3. Tanie znicze i dekoracje na Wszystkich Świętych
obrazek wpisu

Tanie znicze i dekoracje na Wszystkich Świętych

obrazek autora

24.10.2022

Patrząc na ceny niektórych zniczy, można odnieść wrażenie, że tanie zakupy na Wszystkich Świętych nie są możliwe. Ale to tylko wrażenie! Wystarczy trochę się  postarać, aby zorganizować znicze i dekoracje na groby bardzo niskim kosztem. Niżej tłumaczymy, jak to zrobić.

Korzystaj z tego, co już masz

Zanim pójdziesz po znicze do sklepu, wybierz się na cmentarz. Może na grobowcach Twoich bliskich znajdują się znicze, do których wystarczy dokupić wkłady? 

Zobacz też, czy nie masz kilku zniczy schowanych gdzieś w piwnicy, garażu, czy komórce. Czasami zwyczajnie zapominamy o rzeczach, które chowamy „na później”, a znalezisko może Ci oszczędzić kilkadziesiąt złotych.

Jeżeli szukasz oszczędności, rozejrzyj się też koło wejścia na cmentarz. Coraz częściej pojawiają się tam specjalne regały, na których można zostawić używane znicze w dobrym stanie dla innych. Wystarczy je umyć z kurzu i dokupić wkłady.

Szukaj najlepszych promocji

Druga połowa października zawsze obfituje w różnorodne oferty na zakup zniczy. Jest ich tyle, że czasami trudno się rozeznać. A im więcej zniczy chcesz kupić, tym wnikliwiej powinnaś przyjrzeć się promocjom, aby oszczędzić.

Przejrzyj aktualne gazetki w naszej aplikacji i zrób osobną listę zakupów dla każdego sklepu, który Cię interesuje. Do każdej dodaj znicze, które Ci się podobają i koniecznie dopisz ilość, jaką chcesz kupić. Gdy listy będą gotowe, zsumuj koszt zakupów w każdym sklepie. W ten sposób dowiesz się, gdzie sumarycznie zakupy wyniosą Cię najmniej.

Zajrzyj do hurtowni

Umów się z rodziną lub znajomymi, że kupicie znicze w hurtowni. Kupując duże zgrzewki hurtowo, zamiast pojedynczych sztuk w sklepie, zapłacicie mniej w przeliczeniu na sztukę.

Zrób coś samodzielnie

Internet jest pełen inspiracji i instrukcji, jak wykonać estetyczne dekoracje nagrobne. Bukiety i wiązanki wcale nie są czasochłonne, ani trudne do zrobienia. Obejrzyj kilka filmików i w tym roku przystrój grobowce najbliższych własnoręcznie zrobionymi dekoracjami.

Materiały, które mogą Ci się przydać, w większości możesz pozyskać za darmo lub bardzo niskim kosztem. Przykładowo:

  • gałązki iglaków — z ogrodu, od znajomych, z działki
  • wstążka — z pasmanterii, z własnych zbiorów „przydasiów”
  • kwiaty do wieńca — z ogrodu, od znajomych, z działki, z giełdy kwiatowej
  • druciki, mocny sznurek — z garażu lub piwnicy, ze sklepu budowlanego

Taka wiązanka będzie prezentować się dużo piękniej niż sztuczne kwiaty. A w cenie sklepowego wieńca możesz stworzyć coś dużo bardziej okazałego!

Dbaj o chryzantemy w doniczkach

To porada, której efekt zobaczysz dopiero za rok. Jeżeli kupujesz chryzantemy w doniczce, zabierz je z cmentarza, gdy przekwitną. Zetnij je do ziemi i schowaj w piwnicy, garażu lub innym miejscu, gdzie temperatura nie spada poniżej zera.

Z dużym prawdopodobieństwem zaczną odrastać na wiosnę, a jesienią będziesz mieć już imponującej wielkości, kwitnący krzaczek, który z powrotem możesz zostawić na grobie kogoś bliskiego.