1. Strona główna
  2. Blog
  3. Zakupy w Wielką Sobotę — do której są otwarte sklepy?
obrazek wpisu

Zakupy w Wielką Sobotę — do której są otwarte sklepy?

obrazek autora

29.03.2024

Jeśli zabierasz się za zakupy w Wielką Sobotę, sprawdź, do której otwarte są sklepy w Święta. Na zakupy wielkanocne przyda się też lista oraz przepisy na szybkie, pyszne dania. A może chcesz zamówić zakupy do domu, ale nie wiesz, który sklep je oferuję? Wszystko znajdziesz w naszym artykule!

Zakupy w Wielką Sobotę — do której są otwarte sklepy?

Zastanawia Cię, do której są otwarte sklepy w Wielką Sobotę 30 marca? Otóż większość sklepów, supermarketów itp. będzie czynna do godziny 14:00. Ta zmiana czasu pracy ma na celu umożliwienie klientom skorzystania z ostatniej szansy na świąteczne zakupy, ale też umożliwić świętowanie pracownikom sieci handlowych.

Warto jednak mieć świadomość tego, aby w miarę możliwości zaplanować swoje zakupy wcześniej. Pozwoli to uniknąć tłumów i kolejek w sklepach, pośpiechu i stresu, że o czymś zapomnimy.

Czy Żabka jest otwarta w Wielkanoc?

Dla tych, którzy mogą pilnie potrzebować dodatkowych produktów już w Święta, zostaje Żabka. Sieć sklepów Żabka umożliwia bowiem klientom zrobienie zakupów nie tylko w Wielką Sobotę, ale również w Wielkanoc i Wielkanocny Poniedziałek.

Warto podkreślić, że decyzja Żabki o otwarciu swoich placówek w Wielkanoc i Wielkanocny Poniedziałek ma na celu zapewnienie wygody i dostępności dla klientów w tym wyjątkowym okresie. To także szansa dla osób, które w tych dniach pracują lub podróżują, aby zrobić szybkie zakupy w dogodnym dla siebie czasie.

Nie ma jednak podanych konkretnych godzin, kiedy sklepy Żabka są otwarte w Wielkanoc i Wielkanocny Poniedziałek. O godzinach otwarcia decyduje franczyzobiorca, czyli właściciel konkretnej placówki, dlatego najlepiej zapytać o to w sklepie dzień wcześniej.

Zakupy wielkanocne — lista

Podczas przygotowań do Wielkanocy kluczowe jest dokładne zaplanowanie zakupów. Zawsze warto przeprowadzić inwentaryzację w szafkach, lodówce i zamrażarce, a następnie spisać, jakie produkty i w jakiej ilości się w nich znajdują.

Zaplanowanie wielkanocnego menu to jednak zadanie niezwykle wymagające. Trzeba bowiem dokonać wyboru potraw, które będą smakować wszystkim domownikom, zrobić odpowiednie zakupy, a następnie oczywiście przygotować wszystkie dania.

Przeczytaj na naszym blogu,  a zobaczysz, że sprawne zakupy wielkanocne, zapewni lista zakupów zrobiona według naszych porad: https://mojagazetka.com/blog/ugotuj-cos-na-wielkanoc-z-moja-gazetka

Zakupy online na Wielkanoc — jakie supermarkety mają dostawę zakupów?

Czy Intermarché dowozi zakupy do domu? Nie, choć sieć Intermarche zakupy online ma oczywiście w swojej ofercie. Można kupić online wybrane produkty, jednak zamiast czekać na dostawcę, należy samodzielnie podjechać do wybranego sklepu i odebrać swoje zamówienie. Intermarche zakupy online pozwala odebrać nawet tego samego dnia, jednak przed Wielkanocą trzeba liczyć się, że ruch w sklepie będzie większy, co może skutkować opóźnieniami.

Carrefour zakupy do domu też ma w swojej ofercie? Tak! Wybrane sklepy sieci Carrefour oferują zakupy do domu lub z odbiorem osobistym nawet w ciągu 3 godzin od złożenia zamówienia. Na stronie sieci znajdziemy informacje, że można  w ten sposób zamówić produkty spożywcze, jak i gospodarcze. Aby sprawdzić, czy zakupy Carrefour do domu są dostępne w Twojej miejscowości, musisz podać kod pocztowy na stronie internetowej carrefour.pl/rezerwacja-terminu-dostawy.

Istnieje także usługa Biedronka online zakupy, jednak jest dostępna tylko w 6 miastach. Realizuje ją Glovo, a dostawy działają 7 dni w tygodniu  w godzinach 8:00 – 23:00.