1. Головна
  2. Блог
  3. Przedświąteczne zakupowe szaleństwo – kiedy je najlepiej rozpocząć?

Przedświąteczne zakupowe szaleństwo – kiedy je najlepiej rozpocząć?

зображення автора

Magda

21 listopada 2017

 

zakupy na święta

Nim się obejrzymy nadejdzie długo oczekiwany przez wszystkich miesiąc – grudzień. Wraz z nim zaczną się przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Nierozłącznym elementem tego okresu są prezenty, które podarowujemy bliskim. Kiedy najlepiej rozpocząć przedświąteczne zakupowe szaleństwo?

Magia świąt

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko okazja, by spotkać się z rodziną przy jednym stole, ale również idealny czas, by sprawić bliskim niesamowity prezent. Nawet najmniejszy, symboliczny upominek potrafi wywołać uśmiech na każdej twarzy i sprawić, że ten dzień będzie jeszcze bardziej pamiętny. Dawanie prezentów jest czymś bardzo przyjemnym, a pozytywna reakcja osoby przez nas obdarowanej świąteczną paczką sprawia, że czujemy się po prostu lepiej. Zakupy na ostatnią chwilę są przytłaczające oraz stresujące, przez co kupujemy pod wpływem chwili i emocji. W rezultacie czego może okazać się, że nasz prezent nie będzie do końca przemyślany. Skutkiem tego osoba, która otrzyma od nas upominek nie do końca będzie zachwycona naszym pomysłem. Nietrafione prezenty najczęściej lądują w piwnicach, są sprzedawane lub oddawane są do zwrotu w sklepie, w którym zostały zakupione. Warto więc poświęcić chwilę na to, by przemyśleć to, co chcemy danej osobie kupić. Kluczem do sukcesu jest więc odpowiednie planowanie zakupów oraz czas.

Kiedy rozpocząć przedświąteczne zakupy?

Tak jak zostało wspomniane w poprzednim akapicie – zakupów nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Już w listopadzie warto zacząć przygotowywanie listy zakupów. Dzięki temu idealnie zaplanujemy to, co chcemy kupić oraz będziemy w stanie odłożyć niezbędną ilość gotówki. Wiadome jest to, że kupno kilku bądź nawet kilkunastu upominków wiąże się z wydaniem nierzadko sporej kwoty. Warto już na tym etapie zrobić małe rozeznanie wśród swoich bliskich. Spytajmy się co lubią, o czym marzą i na co czekają. Jeżeli będziemy wiedzieli o czym myśli dana osoba to będziemy w stanie doskonale dobrać pod nią prezent. Dzięki temu nasi bliscy będą pozytywnie zaskoczeni, gdy rozpakują paczkę znajdującą się pod świąteczną choinką.

Przeceny w sklepach

Jeżeli planujemy duże świąteczne zakupy to powinniśmy zwrócić uwagę na promocje w sklepach. Dzięki nim jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo gotówki, którą możemy przeznaczyć np. na prezent dla siebie. Świąteczne szaleństwo sklepy zaczynają ze sporym wyprzedzeniem, dzięki czemu klienci mają dużo więcej czasu na to, by wybrać prezent idealny. Świetną okazją do kupienia różnych artykułów w dużo niższych cenach jest święto wyprzedaży. Black Friday w Polsce z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Podczas tego okresu mamy możliwość kupna produktów z wielu kategorii w bardzo korzystnych dla nas cenach. Niektóre sklepy z tej okazji oferują swoim klientom zniżki nawet na poziomie -50%. Czarny piątek w Polsce rozpoczyna się 24 listopada, jednakże wiele sklepów wyprzedaże zaczyna dużo wcześniej. Na przykład EURO RTV AGD zaczął przeceniać swój asortyment już na początku listopada. Promocja zmienia się co tydzień, dlatego warto na bieżąco zapoznawać się z ofertą sklepu.

Podsumowanie

Świątecznych zakupów pod żadnym pozorem nie zostawiajmy na ostatnią chwilę. Takiemu procesowi towarzyszy stres oraz pośpiech, co w efekcie finalnym skutkować może nietrafionym prezentem. Już teraz zacznijmy planować listę upominków dla swoich bliskich. Koniecznie sprawdź także, jak ozdobić dom na Święta.

Nie masz jeszcze Mojej Gazetki?

–> Pobierz teraz, za darmo w Google Play lub App Store.