1. Strona główna
  2. Blog
  3. 3 aplikacje przydatne w planowaniu zakupów

3 aplikacje przydatne w planowaniu zakupów

obrazek autora

Magda

11 grudnia 2017

Robienie zakupów to czynność, która należy do naszych codziennych obowiązków. Warto zadbać o to, by wyprawa do sklepu w celu kupna niezbędnych nam rzeczy była przyjemna oraz przede wszystkim – oszczędna. Przedstawiamy X aplikacji, które mogą okazać się przydatne w planowaniu zakupów.

Dlaczego warto zaplanować zakupy?

Zanim przejdziemy do przedstawienia oraz opisu przydatnych aplikacji w planowaniu zakupów musimy zdać sobie sprawę dlaczego jest to aż tak ważne. Niezaplanowane zakupy najczęściej kończą się tak, że wydajemy o wiele więcej pieniędzy niż byśmy chcieli. Wybierając się do sklepu bez konkretnego celu automatycznie stajemy się podatni na wszystkie pokusy. Wielkie marki doskonale wiedzą jak zadziałać na klienta, by ten kupując w jego sklepie wydał jak najwięcej gotówki. Sklepy działają na nasze zmysły. Zapach świeżego pieczywa pobudza głód, na linii wzroku umieszczone są drogie produkty, a przy kasach umieszczone są małe, słodkie przekąski. Zaplanowanie tego co mamy kupić skutecznie oddziela nas od wszelkiego rodzaju chwytów stosowanych przez sklepy.

Listonic

Pierwszą przedstawianą przez nas aplikacją jest Listonic. Dzięki niej możemy w szybki i wygodny sposób stworzyć listę zakupów. Taka lista to świetny sposób na to, by wizyta w sklepie nie zakończyła się wydaniem niepotrzebnej ilości gotówki. Wiedząc co mamy kupić nie będziemy rozglądać się za przekąskami oraz innymi rzeczami. Czas w sklepie poświęcimy tylko i wyłącznie na szukanie produktów, które musimy kupić. Co ciekawe, aplikacja zapamiętuje nasze poprzednie zakupy, przez co stworzenie kolejnej listy nie jest czasochłonne, ponieważ za pomocą kliknięcia możemy do naszego planu dodać produkty, które często są przez nas kupowane.

Moja Gazetka

Promocje w sklepach z pewnością zasługują na szczególną uwagę podczas planowania zakupów. Dzięki nim możemy miesięcznie zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Oczywiste jest to, że nie każdy ma czas i chęci na to, by przeglądać gazetki promocyjne w klasycznej, fizycznej formie. Alternatywą dla papieru jest mobilna aplikacja Moja Gazetka, która doskonale radzi sobie z gromadzeniem aktualnych promocji we wszystkich popularnych sklepach i dyskontach. Dosłownie pod palcem mamy dostęp do wszystkich gazetek promocyjnych. Zanim wybierzemy się na zakupy warto więc sprawdzić, czy przypadkiem na ten sam produkt, tyle że innej marki, jest promocja.

ToCoMoje

Niezwykle ważnym elementem przy planowaniu zakupów jest również podsumowanie naszych wydatków, a do tego przydatne są paragony. Te w formie papierowej mają kilka wad. Po pierwsze bardzo łatwo je zgubić, po drugie przy dużej ich ilości można łatwo się pogubić i ciężko znaleźć coś, co nas interesuje. Rozwiązaniem tego problemu jest aplikacja ToCoMoje. Program daje nam możliwość przechowywania paragonów w pamięci naszego urządzenia mobilnego poprzez zrobienie zdjęcia oraz nadanie mu dokładnego oznaczenia.

Dzięki trzem powyższym aplikacjom nasze codzienne zakupy będą o wiele przyjemniejsze, a co najważniejsze mamy szansę na to, by dużo na nich oszczędzić. Planowanie zakupów powinniśmy zacząć od sporządzenia listy oraz przejrzenia aktualnych promocji. Warto również gromadzić paragony, które znacznie ułatwiają zarządzanie naszym domowym budżetem. Aplikacje przydadzą się szczególnie w związku z zakazem handlu w niedzielę.

 

Nie masz jeszcze Mojej Gazetki?

–> Pobierz teraz, za darmo w Google Play lub App Store.