1. Головна
  2. Блог
  3. Karty lojalnościowe w popularnych dyskontach, supermarketach – jakie dają korzyści?

Karty lojalnościowe w popularnych dyskontach, supermarketach – jakie dają korzyści?

зображення автора

Magda

22 września 2017

Coraz więcej dyskontów wprowadza do swojej oferty karty lojalnościowe. Przy kasach w popularnych marketach prawie za każdym razem usłyszymy pytanie od osoby nas obsługującej brzmiące – „czy posiada pan/pani kartę lojalnościową?”. Jakie korzyści przynosi posiadanie takiej karty?

Obecnie każda duża sieciówka zajmująca się sprzedażą produktów spożywczych, ciuchów, paliw czy kosmetyków oferuje swoim lojalnym klientom założenie karty, na której mogą zbierać punkty. Te z kolei przynoszą klientowi szereg ciekawych korzyści. Najczęściej są to rabaty na produkty. Możemy też się spotkać z wymianą zebranych punktów na dowolny produkt ze sklepu – oczywiście za darmo.

Najpopularniejsze karty lojalnościowe

Ze względu na dużą popularność programów lojalnościowych ciężko jest opisać każdy program po kolei, dlatego omówimy 3 najpopularniejsze i najciekawsze promocje, które oferują nam sklepy.

Biedronka – Moja Biedronka

Korporacja Jeronimo Martins Polska do sieci sklepów Biedronka wprowadziła kartę lojalnościową o nazwie Moja Biedronka. Aby otrzymać kartę wystarczy o nią poprosić osobę pracującą przy kasie w sklepie, a następnie aktywować ją telefonicznie lub przez internet. To zdecydowanie najpopularniejsza karta lojalnościowa ostatnich czasów. Z pewnością przyczyniła się do tego ostatnia akcja marketingowa Biedronki – „Gang Świeżaków 2”, która polega na tym, że za zebrane punkty (naklejki) klient ma możliwość otrzymania darmowej maskotki w kształcie warzywa lub owocu. Korzystając z karty lojalnościowej przy zakupach powyżej 40 zł otrzymamy dodatkowy 1 punkt.

Korzyści posiadania karty Moja Biedronka:

  • Okazyjne rabaty na wybrane produkty (zniżki nawet do 25%),
  • Dodatkowe punkty w akcji Gang Świeżaków 2.

Tesco – ClubCard

Kolejną popularną kartą lojalnościową jest karta ClubCard w znanym wszystkim hipermarkecie Tesco. Aby otrzymać swoją kartę wystarczy wypełnić prosty formularz na stronie internetowej lub zgłosić się do obsługi marketu. Przy każdych zakupach na konto klienta dodawane są punkty lojalnościowe, które potem przynoszą szereg ciekawych korzyści lojalnemu klientowi.

Korzyści posiadania karty ClubCard:

  • Każde wydane 2 zł to 1 punkt na karcie,
  • Zebrane punkty można wymienić na bony zakupowe (darmowe zakupy),
  • Okazyjne rabaty na produkty, które mogą być atrakcyjne dla klienta (Tesco śledzi naszą historię zakupów i na tej podstawie określa na jaki asortyment udzielić nam zniżki).

Rossmann – Klub Rossmann

Poprzednie dwie pozycje dotyczyły marketów, dlatego ostatnim punktem na naszej liście będzie drogeria Rossmann, która również przygotowała specjalny program dla swoich lojalnych klientów. Sklep oferuje nam wyrobienie fizycznej karty, jak również aplikację na telefon, na której znajduje się wirtualna karta. Rossmann śledzi historię naszych zakupów, dzięki czemu często oferuje specjalne promocje wyłącznie dla nas.

Korzyści uczestnictwa w programie Klub Rossmann:

  • Częste promocje dla wyłącznie uczestników programu,
  • Zniżki na produkty, które mogą zainteresować klienta,
  • Promocje zniżkowe na artykuły dziecięce.

Podsumowanie – czyli krótko o kartach lojalnościowych

Firmy chcąc podziękować za lojalność swoich stałych klientów oferują im uczestnictwo w specjalnych programach lojalnościowych. Udział w programach jest w większości przypadków darmowy i przynosi same korzyści. Wystarczy tylko wyrobić kartę lub zainstalować aplikację w swoim telefonie, aby być uczestnikiem programu. Stałe rabaty, częste promocje, darmowe zakupy to coś co kusi wielu klientów. Jeżeli często wybieramy się na zakupy do jakiegoś sklepu warto spytać obsługę o to, czy prowadzą swój program lojalnościowy oraz jakie korzyści może on przynieść.

Poszczerzony artykuł na ten temat znajdziecie tutaj.

Nie masz jeszcze Mojej Gazetki?

–> Pobierz teraz, za darmo w Google Play lub App Store.